یونسكو: حدود ۱۲ میلیون كودك از مدرسه محروم می مانند

یونسكو: حدود ۱۲ میلیون كودك از مدرسه محروم می مانند به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی آمارهای سازمان ملل از احتمال محرومیت حدود ۱۲ میلیون كودك از حضور در كلاس های درس خبر می دهد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بررسی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسكو) نشان داده است درصورتیكه تدابیر لازم اتخاذ نشود حدود ۱۲ میلیون كودك هیچگاه پا به مدرسه نخواهند گذاشت كه در این میان دختران با موانع جدی تری مواجهند.
« ادره آزوله» مدیركل سازمان یونسكو اظهار داشت: پیشبینی های انجام شده از آن حكایت می كند كه ۹ میلیون دختر از حضور در كلاس های مقطع ابتدایی محروم خواهند شد كه این آمار در پسران حدود سه میلیون نفر است.
تازه ترین اطلاعات از كودكان محروم از تحصیل در جهان از آن حكایت می كند كه در مدت بیشتر از یك دهه پیشرفت قابل توجهی در این زمینه بدست نیامده است. سال قبل نزدیك به ۲۵۸ میلیون كودك و نوجوان در طیف سنی شش تا ۱۷ سال از حضور در كلاس های درس محروم بوده اند. آمارهای جدید انعكاس دهنده مشكلات و موانعی است كه در تحقق دستیابی به آموزشِ باكیفیت و فراگیر برای همه افراد وجود دارد.
سیستم آموزشی افغانستان به علت سه دهه درگیری و جنگ نابود شده است. برای خیلی از كودكان این كشور به پایان رساندن مقطع ابتدایی رویایی دست نیافتنی است.
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان ملل، همینطور برآوردهای سازمان یونسكو نشان داده است درصورتیكه شرایط فعلی ادامه پیدا كند تا سال ۲۰۳۰ یك ششم از كودكان شرایط حضور در مقطع ابتدایی و راهنمایی پیدا نخواهند كرد.
منبع:

1398/06/25
13:39:34
5.0 / 5
4627
تگهای خبر: آموزش , دام , سایت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک