شكست بشر در نبرد با پدیده جنگل زدایی

شكست بشر در نبرد با پدیده جنگل زدایی خرید و فروش حیوان خانگی: نتایج یك بررسی نشان داده است جهان در نبرد با پدیده جنگل زدایی موفق نبوده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در این بررسی آشكار شد توافق تاریخی جهانی كه با هدف متوقف ساختن جنگل زدایی به تصویب رسیده ناكام بوده است. ارزیابی بیانیه نیویورك در ارتباط با جنگل ها (NYDF) از آن حكایت می كند كه این توافق در اجرایی شدنِ تعهدات كلیدی خود شكست خورده است.
در نشست آب و هوایی سازمان ملل در سال ۲۰۱۴ مقرر شد تا میزان جنگل زدایی تا سال ۲۰۲۰ به نصف كاهش پیدا كند و تا سال ۲۰۳۰ كامل متوقف شود. این درحالیست كه هم اكنون پدیده جنگل زدایی با روند هشداردهنده ای ادامه دارد و مانع از آن می شود تا جهان با نتایج خطرناك تغییرات اقلیمی روبرو شود.
در این گزارش آمده است: از پنج سال قبل و زمان تصویب بیانیه نیویورك در ارتباط با جنگل ها پدیده جنگل زدایی نه تنها ادامه پیدا كرده بلكه تشدید نیز شده است. میزان كربن تولیدی ناشی از جنگل زدایی در سال در سراسر جهان برابر با حجم گازهای گلخانه ای تولید شده در اتحادیه اروپاست.
بطور میانگین در فاصله سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ هر سال منطقه ای با پوشش درختی به وسعت انگلیس از بین رفته است. از بین رفتن پوشش جنگلی گرمسیری بیشتر از ۹۰ درصد جنگل زدایی در جهان را شامل می شود كه كانون آن در كشورهای حوضه آمازون یعنی برزیل، بولیوی، كلمبیا و پرو بوده است.
«كرایگ هانسون» از موسسه منابع جهانی اظهار داشت: مناطقی در جهان وجود دارند كه از كاهش قابل توجه جنگل های اولیه رنج می برند و این روند نشان داده است كه در نبرد مقابله با جنگل زدایی موفق نبوده ایم.
به گزارش شبكه خبری بی بی سی، بگفته كارشناسان همین طور در منطقه غرب آفریقا با كانون جدیدی از جنگل زدایی روبرو می باشیم به شكلی كه سرعت قطع درختان در جمهوری كنگو طی پنج سال قبل دو برابر شده است.
منبع:

1398/06/25
19:52:50
5.0 / 5
4726
تگهای خبر: آب , اقلیم , جنگل , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک