خاصیت های دو مدرسه سبز در اندونزی و نیوزلند

خاصیت های دو مدرسه سبز در اندونزی و نیوزلند خرید و فروش حیوان خانگی: مدرسه سبز علاوه بر ارائه دروس لازم به دانش آموزان، به آنها روش های سازگاری با محیط زیست را هم آموزش می دهد و دانش آموزان یاد می گیرند تا جهان را به سمت آینده ای سالم تر، پاك تر و پایدار سوق دهند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، هر مدرسه ای می تواند یك مدرسه سبز باشد؛ الگوی مدارس می تواند با عنایت به سازگاری با محیط زیست، دانش آموزان را تشویق كند تا نوآوران و مجریان مدرسه سبز باشند. عوامل زیادی می تواند برای توصیف یك مدرسه سبز وجود داشته باشد، اما در اصل، تعهد به سبز بودن و پایدار بودن محیط زیست، مهمترین عامل است.
در ذیل به خاصیت های دو مدرسه سبز اشاره شده است:
مدرسه سبز بالی در اندونزی
این مدرسه در محیطی كاملا طبیعی ساخته شده است، كلاس های درس دیوار ندارند و به صورتی یادگیری همراه با الهام از طبیعت انجام می شود. این مدرسه در سال ۲۰۰۸ تاسیس شده است.
در این مدرسه كاملا سبز، همه موارد به صورت عملی انجام می شود تا به دانش آموزان در كنار یادگیری دروس، پایداری جهان هم آموزش داده شود.
یكی از پروژه های این مدرسه، عدم دسترسی سهل به آب است تا برای مدتی دانش آموزان با نحوه زندگی برخی افراد، در برخی از نقاط جهان كه دسترسی كافی به آب ندارند آشنا گردند.
سرویس اتوبوس مدرسه نیز با استفاده از سامانه Bio Bus (استفاده از گاز متان زیستی برای حركت اتوبوس؛ این گاز با پردازش فاضلاب و فضولات غذایی تولید می شود. البته در زمان پالایش، بوی این ضایعات از بین رفته و گاز بدون بوی متعفن مواد اولیه است) می باشد و از روغن پخت و پز در آن استفاده می شود كه از این طریق، میزان انتشار گاز دی اكسیدكربن را تا سه و نیم تن در ماه می كاهد.
ماهانه نیز ۹۰۰ كیلوگرم زباله جمع آوری شده و از ریختن در آب و سوزاندن آن جلوگیری می شود.
۲۰ درصد انرژی مصرفی در این مدرسه بوسیله انرژی خورشیدی فراهم می شود.
كلاس ها و مواردی مانند تخته مدرسه از چوب بامبو تجزیه پذیر ساخته شده اند و سیستم فاضلاب مدرسه كمپوست می شود.
در سال ۲۰۱۲ این مدرسه بعنوان سبزترین مدرسه جهان از طرف شورای ساختمان ایالات متحده نامگذاری شد و دانش آموزان آن پیشگام نوآوری و آموزش های پایدار هستند.
مدرسه سبز نیوزلند
به دنبال موفقیت مدرسه سبز بالی كه هم اكنون بیشتر از ۵۰۰ دانش آموز از ۴۲ كشور جهان و در سنین بین سه تا ۱۸ سال دارد، مدرسه سبز نیوزلند در سال ۲۰۲۰ افتتاح می گردد.
موسسان این مدرسه قصد دارند تا با آموزش اصول زیست محیطی، هدف معناداری جهت زندگی كودكان فراهم آورند.
مسئولان این مدرسه قصد دارند تا راه سبز را دنبال كنند و كودكان را ترغیب كرده تا با خلاقیت و اندیشیدن، احساس قدرت و توانمندی كنند و به دیگران هم قدرت دهند تا تغییرات مثبتی در كره زمین ایجاد شود.
منابع:
www.studyinternational.com
www.naturespath.com
https: //buzzonearth.com
منبع:

1398/06/27
14:32:57
5.0 / 5
4752
تگهای خبر: آب , آموزش , انرژی , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک