پرداخت تدریجی حقوق عقب افتاده نگهبانان جنگل بعد از ۸ ماه

پرداخت تدریجی حقوق عقب افتاده نگهبانان جنگل بعد از ۸ ماه به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس شورایعالی جنگل ها از پرداخت بخشی از حقوق عقب افتاده قُرق بانان و نگهبانان جنگل بعد از حدود هشت ماه اطلاع داد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، قُرق بانان و نگهبانان جنگل قبل از آنكه به كار حفاظت روی آورند، نیروهای شركت های بهره بردار از جنگل ها بودند. با اجرای طرح تنفس قرار شد كه این نیروها بعنوان محافظان جنگل مشغول به كار شوند و هزینه آنان را سازمان جنگل ها بپردازد، اما ابتدای امسال بود كه سازمان جنگل ها درصدد برآمد تا مناقصه ای بین شركت های بهره بردار برگزار كند و از راه آن با نیروهای حفاظتی شركت هایی كه به تعهدات خود پایبندتر هستند قراردادهای حفاظتی منعقد كند، اما پیمودن فرایند قانونی این كار سبب شده بود كه این نیروها طی هشت ماه اخیر حقوقی دریافت نكنند.

خلیل آقایی - رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری - ماه گذشته به ایسنا اعلام نموده بود كه متاسفانه به علت مسائل و مشكلات مالی كشور، چندین ماه است كه سازمان جنگل ها بودجه ای برای پرداخت حقوق نگهبانان و قرق بانان جنگل دریافت نكرده است. حالا هم در حال رایزنی در ارتباط با این مورد هستیم و بزودی حقوق عقب افتاده نگهبانان و قرق بانان جنگل های شمال پرداخت می شود.

عدم پرداخت حقوق نگهبانان و قرق بانان جنگل انتقادات زیادی را برای سازمان جنگل ها به دنبال داشت؛ همچون این انتقادات این بود كه این سازمان چگونه می تواند از نیرویی كه هشت ماه است حقوقی دریافت نكرده، توقع حفاظت از جنگل و برخورد با قاچاقچیان چوب را داشته باشد و عملا با این كار راه متخلفان را هموارتر كرده است.

اما حالا بعد از چندین ماه معطلی این نیروها، كامران پور مقدم - رئیس شورایعالی جنگل - در گفتگو با ایسنا می گوید كه حدود دو ماه گذشته قراردادهای جدید با قرق بانان و نگهبانان جنگل بسته شد و مقداری پول برای استان ها اعلام گردید تا حقوق عقب افتاده این نیروها پرداخت گردد.

به گفته پورمقدم، هم اكنون حدود سه ماه از حقوق عقب افتاده قرق بانان و نگهبانان جنگل پرداخت شده است و سازمان جنگل ها پیگیر است تا مابقی آنرا تامین و به شركت ها اختصاص دهد.
1398/06/30
20:18:15
5.0 / 5
4631
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظت , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک