بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

تصمیم گیری درباره تغییر ارز دارو، ضوابط تحویل دوچرخه به دانش آموزان اعلام گردید

تصمیم گیری درباره تغییر ارز دارو، ضوابط تحویل دوچرخه به دانش آموزان اعلام گردید خرید و فروش حیوان خانگی تصمیم گیری درباره تغییر ارز دارو، ضوابط تحویل دوچرخه به دانش آموزان اعلام گردید


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
كاهش ساعت فعالیت صنوف در تهران
رئیس پلیس پایتخت از كاهش ساعت فعالیت صنوف در نیمه دوم سال آگاهی داد.
سردار حسین رحیمی با اشاره به اینكه تنها صنوف اغذیه فروشی و آبمیوه فروشی ها تا ساعت ۲۴ مجاز به فعالیت خواهند بود، اظهار داشت: دیگر صنوف حداكثر تا ساعت ۲۳ می توانند فعال باشند و بعضی از صنوف مانند طلافروشی و... نیز دارای شرایط خاص خود هستند.
در بازدید از نحوه صدور كارت آمایش اتباع عنوان شد
جزئیات صدور كارت آمایش اتباع + فیلم/تردد اتباع برای اربعین فقط از مرز شلمچه
مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور ضمن اشاره به اینكه در طرح سرشماری ۱۴، بیشتر از ۶۵۰ هزار كارت آمایش در سراسر كشور صادر گردیده است به حضور اتباع در مراسم راهپیمایی اربعین اشاره نمود و اظهار داشت: اگر بتوانیم برای تردد اتباع مرزهای دیگر را نیز باز می نماییم ولی هم اكنون با هماهنگی های صورت گرفته تنها ازمرز شلمچه امكان تردد برای اتباع وجود دارد.
مهدی محمودی با اشاره به اینكه تا این لحظه حدود ۵ هزار نفر جهت شركت در مراسم اربعین ثبت نام كرده اند اظهار داشت: پیش بینی ما نسبت به سال قبل افزایش ۴۰ درصدی ثبت نام است. یعنی پیش بینی می نماییم كه حدود ۳۰۰ هزار نفر اتباع خارجه چه به صورت ترانزیت و یا اتباع حاضر در كشور به زیارت مشرف شوند.
انتقاد معاون محیط زیست از برخی شیوه های كسب درآمد در غارها
معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: متاسفانه برخی افراد ناآگاه به دنبال كسب درآمد از غارها با تغییر ساختار آن و نورپردازی در غارها هستند.
كیومرث كلانتری اضافه كرد: غارها در گذشته محلی امن و مناسب جهت زندگی انسان بودند. برخی غارها هم اكنون آثار طبیعی ملی هستند اما متاسفانه به دست افرادی ناآگاه افتاده اند و نظارتی هم روی عملكرد آنها نمی گردد.
عدم ثبت نام یك درصد دانش آموزان برای دریافت كتب درسی
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به توزیع كتب درسی در بین دانش آموزان، نسبت به عدم ثبت نام و سفارش كتاب درسی یك درصد از دانش آموزان ابراز نگرانی كرد ابراز امیدواری كرد كه عدم ثبت نام به معنای نیامدن به مدرسه و ترك تحصیل آنها نباشد.
علی باقرزاده افزود: البته هفته گذشته این رقم ۲.۵ درصد بود كه تا ۳۰ شهریور به یك درصد كم شد. با این وجود هنوز یك درصد افراد كتاب نخریده اند كه امیدواریم به معنای نیامدن به مدرسه نباشد.
آغاز غربالگری سلامت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی از آبان ماه
رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت از برنامه های وزارت بهداشت درباب غربالگری سلامت دهان ودندان هفت میلیون دانش آموز در سال تحصیلی جاری آگاهی داد و اظهار داشت: امسال طرح پیش گیری از پوسیدگی دندان در مدارس از اواسط آبان ماه شروع شده و تا آخر سال تحصیلی ادامه خواهد داشت.
دكتر حمید صمدزاده با اشاره به اینكه بسته ارائه خدمت شامل پر كردن دندان، كشیدن، جرم گیری در شهرها و روستاهای زیر ۲۰هزارنفر بلاعوض انجام می شود، اظهار نمود: البته وارنیش فلورایدتراپی در تمامی استان ها و شهرستان ها به شكل بلاعوض انجام می شود اما، خدمات ترمیمی در شهرهای زیر ۲۰هزار نفر با تعرفه دولتی محاسبه شده است. نكته قابل توجه آن است كه ۷۰درصد خدمات بلاعوض است.
وزیر بهداشت اعلام كرد
تامین داروهای اساسی كشور با وجود تحریم ها / تصمیم گیری درباره تغییر ارز دارو
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به مهم ترین سیاست های كاری خود در حوزه دارو اظهار داشت: با وجود آنكه مردم مان مورد سخت ترین تحریم ها قرار گرفته اند، اما خوشبختانه در تهیه مواد اولیه دارویی و داروهای مورد نیازی كه وارد می نماییم، مشكل عمده ای در خدمت رسانی به مردم نداریم.
دكتر سعید نمكی اظهار داشت: بنده به همكارانم در سازمان غذا و دارو دستور اكید داده ام كه نباید پاسخ هیچ پرونده ای بیشتر از یك هفته به طول انجامد و باید به سرعت در عرض یك هفته پاسخ پرونده ها داده شود. افرادی كه در این راستا گرفتار مشكل می شوند می توانند با اتصال به سامانه ۱۹۰ اگر درخواست شان بیشتر از یك هفته طول كشید، اطلاع دهند تا مستقیما به شخص بنده گزارش شود.
ضوابط تحویل دوچرخه به دانش آموزان اعلام شد/ سرنشینان دوچرخه ها «بیمه»اند
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران ضوابط و بخشنامه ی تحویل دوچرخه به دانش آموزان را تشریح نمود.
محسن پورسید آقایی با بیان این كه این دوچرخه ها از جانب شهرداری تهران در امتداد ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و با هماهنگی آموزش و پرورش شهر تهران به مدیران مدرسه تحویل داده می شود اظهار داشت: خوشبتانه طی اقدامات انجام شده این دوچرخه ها «بیمه» هستند.
توضیحات معاون استاندار تهران درباره افزایش قیمت نان و بخشنامه ابلاغی
معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری تهران درباره بخشنامه ساماندهی نانوایی ها و افزایش قیمت نان توضیحاتی ارائه كرد.
امامی امین در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران درباب بخشنامه افزایش قیمت نان اظهار داشت: ظرف حدود 5 سال قبل افزایش قمیت نان به صورت بخشنامه ای نداشتیم ولی به جهت افزایش هزینه ها اداره نانوایی ها با مشكلاتی روبه رو شده بود و متاسفانه شاهد یك كم فروشی در این بخش بودیم.
وضعیت سلامت روان دانش آموزان تهران
رئیس اداره مشاوره تحصیلی شهر تهران با اشاره به اینكه با وجود اظهارات سازمان های دیگر، دانش آموزان ما از سلامت روان خوبی برخوردار می باشند، اظهار داشت: در صورتیكه حجم كتب درسی و فشار روانی كه از طرف خانواده ها و مؤسسات كمك آموزشی به دانش آموزان وارد می شود كم شود و كنكور نیز بر اساس سنجش توانایی و استعداد و تیپ شخصیتی دانش آموزان حركت نماید، حتی فشارهای روانی جزئی موجود بین دانش آموزان نیز برطرف خواهد شد.
عزیزاله بابلی بهمئی معتقد می باشد كه برخی خانواده ها به سبب كمال طلبی خود، فرزندانشان را به سمت رشته هایی كه خود به آن علاقه دارند سوق می دهند، این درحالیست كه امكان دارد ذات، توانایی، استعداد و علایق دانش آموزان نسبت به علاقه خانواده متفاوت باشد. این دیدگاه هاست كه بر روی سلامت روان دانش آموزان موثر هستند.
حضور ۱۵۰ كشور خارجی در نمایشگاه ایران فارما
تحریم "دارو" به فرصت تبدیل شد
رئیس سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی و رئیس پنجمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما ضمن انتقاد از ادعای آمریكایی ها در خصوص تحریم نبودن دارو و غذا، اظهار داشت: دست اندركاران حوزه دارو، همواره طی سال هایی كه مورد هجمه بوده ایم، تحریم ها را به فرصت بدل كردند.
دكتر شیبانی اظهار داشت: در حوزه فراورده های جدید دارو مانند داروهای بایوتكنولوژی در خاورمیانه پیشقدم هستیم و حرف برای گفتن داریم. این داروهای جدید ما حتی در كشورهای اروپایی هم ثبت شده اند.
رئیس كمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران اعلام كرد
وضعیت ناسالم هوای پایتخت در روز جهانی بدون خودرو / مصرف روزانه ۳۰۰۰ تن پلاستیك در كشور
رئیس كمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران بر ضرورت ایجاد رویه ای واحد در توسعه حمل و نقل عمومی و عدم استفاده از خودرو در مدیریت شهری اصرار كرد.
زهرا صدراعظم نوری با اشاره به لغو دوچرخه سواری روز جهانی بدون خودرو توسط قوه قضاییه، اظهار داشت: حالا در سال ۹۸ وقتی می خواهیم دوچرخه سواری را ترویج داده و از همه زنان و مردان دعوت می نماییم كه به این پویش بپیوندند، می بینیم كه طی نامه رسمی می گویند حق ندارید این مراسم را برگزار كنید چونكه زن و مرد با هم می خواهند دوچرخه سواری كنند.
واكنش "حناچی" به نگرانی خانواده شهدا از حذف كلمه شهید
شهردار تهران در واكنش به نگرانی خانواده شهدا از حذف كلمه شهید از تابلوهای شهر اظهار داشت: فضای مجازی قابل كنترل نیست و برخی با تولید اخبار كذب عامل تفرقه می شوند.
پیروز حناچی ظهر امروز در حاشیه رونمایی از تمثال ۲۰۰۰ شهید با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از شش ماه قبل با همكاری سازمان بسیج شهرداری توافقاتی در مورد نوسازی تمثال شهدا داشتیم و قرار شد در كوچه هایی كه تمثال ندارد، آنها نصب شده و در جاهایی كه خراب شده است باردیگر نصب شود و امروز به رسم ادب به خیابان شهدای عرب سرخی آمدیم و این تمثال را نصب كرده ایم.
بندپی با انتقاد از عدم واگذاری مراكز بهاران به بهزیستی:
اگر مراكز بهاران به بهزیستی واگذار نشود، سوژه به نهادهای قضایی منعكس می شود
استاندار تهران با انتقاد از عدم واگذاری مراكز بهاران توسط شهرداری به بهزیستی اظهار داشت: متأسفانه در واگذاری این مراكز به بهزیستی از شهرداری و شورا دو صدای متفاوت شنیده می شود.
انوشیروان محسنی بندپی اظهار داشت: متأسفانه هم اكنون دو صدا از مدیریت شهری تهران در واگذاری مراكز بهاران به بهزیستی شنیده می شود. اولین صدا مربوط به شهرداری تهران است كه موافق واگذاری مراكز بهاران به بهزیستی است اما صدای دوم مربوط به شورای شهر تهران است كه بعضی از اعضای آن مشاهده و اعلام نمودند كه به هیچ عنوان این مراكز به بهزیستی واگذار نخواهد شد.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
كاهش ساعت فعالیت صنوف در تهران
آگهی در مورد نتایج پنهان بارش های پاییزی
تامین داروهای اساسی كشور با وجود تحریم ها / تصمیم گیری درباره تغییر ارز دارو
مصرف خشكبار برای مقابله با چاقی مفید است
ضوابط تحویل دوچرخه به دانش آموزان اعلام شد/ سرنشینان دوچرخه ها «بیمه»اند
منبع:

1398/07/03
14:20:32
5.0 / 5
4602
تگهای خبر: آب , آموزش , بارش , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک