برخی كلاس ها در آستانه بازگشایی مدارس معلم نداشتند

برخی كلاس ها در آستانه بازگشایی مدارس معلم نداشتند به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی وزیر آموزش و پرورش اظهار نمود: باید كیفیت آموزش در مدارس را افزایش دهیم چون كه منشا نابرابری های اجتماعی و اقتصادی از نابرابری های كیفی مدارس شروع می شود بنابراین افزایش كیفیت مدارس دولتی مورد تاكید و توجه و از برنامه های اصلی آموزش و پرورش است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی بامداد امروز در نخستین برنامه سفر به استان قم و در شورای آموزش و پرورش این استان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، اظهار نمود: آموزش و پرورش گرفتار مشكلات اساسی شامل كمبود فضاهای آموزشی، نیروی انسانی و منابع مالی است كه علیرغم همه تلاش های انجام شده این مشكلات همچنان ادامه دارد.
وی ادامه داد: ۳۰ درصد مدارس كشور نیازمند توجه ویژه است، سرانه فضاهای آموزشی ۱۱ استان كمتر از متوسط كشوری است و از اولویت های ما رساندن این استان ها به میانگین كشوری است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه ۹۵ درصد دانش آموزان استان قم در شهر قم هستند، اظهار نمود: در این شهر استفاده از مدارس بزرگ و مجتمعی كارآمد و مفید می باشد و می توان سند تحول را در این مدارس با رویكرد مدارس اجتماعی به خوبی برگزار كرد.
حاجی میرزایی با اشاره به تامین۵۰ درصدی ساخت مدارس توسط خیرین و تامین۵۰ درصد دیگر آن توسط دولت اظهار داشت: همچنان از این برنامه پیروی می نماییم و امیدوارم خیرین در زمینه تجهیزات آموزشی هم ورود پیدا كنند.
وی اظهار داشت: قسط اول پاداش آخر خدمت فرهنگیان پرداخت شده است و قسط دوم آن هم دیشب از خزانه گرفته شده است تا پرداخت گردد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه برخی كلاس های كشور در آستانه بازگشایی مدارس معلم نداشتند، اظهار نمود: در مورد نیروی انسانی باید به مرحله ای برسیم كه این نگرانی ها در آموزش و پرورش وجود نداشته باشد بنابراین در گزارشی كه یكشنبه گذشته در جلسه هیات دولت ارائه دادم، با تاكید رئیس جمهور قرار شد تا سازمان مدیریت و سازمان امور استخدامی برای حل مشكلات نیروی انسانی به همراهی آموزش و پرورش چاره اندیشی كنند.
وی با اشاره به افزایش پوشش تحصیلی در سطح كشور اظهار داشت: باید كیفیت آموزشی را در مدارس افزایش دهیم چون كه منشا نابرابری های اجتماعی و اقتصادی از همین نابرابری كیفی مدارس شروع می شود بنابراین افزایش كیفیت مدارس دولتی مورد تاكید و توجه و از برنامه های اصلی آموزش و پرورش است.
حاجی میرزایی با اشاره به بررسی های آماری در كشور اظهار داشت: شیوع صدمه های اجتماعی در قم با وجود اینكه یكی از قطب های مذهبی و حضور مراجع تقلید شیعه در این شهر، می تواند نگران كننده باشد بنابراین باید توجه ویژه ای در مورد صدمه های اجتماعی دانش آموزان در شهر قم داشته باشیم.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره اینكه نگاه به مهارت و توانمندی های دانش آموزان اهمیت ویژه ای دارد، اظهار نمود: تربیت انسان های توانمند بازده بیشتری از نظر اجتماعی برای جامعه دارد بنابراین باید دانش آموزانی توانمند تربیت كرده باشیم كه بتوانند در مقابل وسوسه های بیرونی نه بگویند و ارتباط مناسبی با سایر بخش های جامعه داشته باشند.
وی با اشاره به اینكه به این سؤال مهم باید پاسخ دهیم كه علت وجودی نظام تعلیم و تربیت چیست؟ اظهار نمود: بر مبنای سند تحول باید بتوانیم مراتبی از حیات طیبه را در دانش آموزان ایجاد نماییم بنابراین علاوه بر اعلام موفقیت های كنكور آموزش و پرورش استان ها، باید بتوانیم آمارهایی در زمینه رشد حیات طیبه در دانش آموزان داشته باشیم.
حاجی میرزایی اظهار داشت: آیا صنعت، اقتصاد، سلامت و بهداشت ما در انتهای مسیر آموزش و پرورش می تواند دانش آموزان ما را به كار گیرد یا تنها مسیر دانش آموزان بعد از فارغ التحصیلی، رفتن به دانشگاه است بنابراین باید به سمتی برویم كه انسان هایی تربیت نماییم كه بتوانند نقش های اجتماعی مناسب تری در جامعه برعهده بگیرند
شایان ذكر است، برای چهار سال متوالی دانش آموزان استان قم در رشته زبان انگلیسی در كنكور رشته اول را كسب كرده اند و این مورد از سوی مرجع عالیقدر آیت الله مكارم شیرازی مورد تشویق قرار گرفته است تا به صورت عمومی اعلام گردد.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، همینطور در پروژه مهر آموزش و پرورش استان قم كه برای بازگشایی مدارس در اول مهر تعریف شده بود؛ دوره های آموزشی مدیران مدارس برای تمامی مدیران، ۱۲۰ ساعت دوره آموزشی برای سرباز معلم ها در شهریور، دوره های آموزشی برای همكاران تازه استخدام، تمهیدات رفع مشكل كمبود ۲۰۰۰ نیروی انسانی انجام شده است تا اول مهر هیچ كلاسی بدون معلم برگزار نشود.1398/07/04
13:40:17
5.0 / 5
4788
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , دام , رشته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک