رییس سازمان محیط زیست در دیدار با معاون وزیر محیط زیست اتریش:

نخستین قربانی تحریم ها محیط زیست است

نخستین قربانی تحریم ها محیط زیست است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: چهار مبحث پسماند، آلودگی هوا، گرد و غبار و تالاب ها از دغدغه های رئیس جمهوری است. از سوی دیگر حل این مسایل با تحریم ها ضد ایران همزمان و سبب شده نخستین قربانی تحریم ها محیط زیست باشد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا گونتر لیبل - معاون وزیر محیط زیست اتریش - در دیدار با عیسی كلانتری - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - در مورد همكاریهای مشترك ایران و اتریش گفت و گو و تبادل نظر كرد.

عیسی كلانتری در این دیدار اظهار داشت: من وقتی وضعیت كنونی محیط زیست دنیا را می بینم واقعا نگران نسل های آینده می شوم چونكه اصلا جایی برای نسل های بعد باقی نگذاشته ایم. در عین حال محیط زیست در منطقه ما شكننده تر از اروپا است. ما كشور وسیعی هستیم و جمعیتی داریم كه دو درصد جمعیت كل دنیا را شامل می شود. در كنار همه این ها تبخیر در منطقه ما دو برابر متوسط در جهان است.

معاون رئیس جمهوری در ادامه به عوامل تخریب محیط زیست اشاره و اظهاركرد: هنگامی كه فشارها زیاد می شود، تخریب محیط زیست هم بالا می رود. مثلا مشكل آب در كشور ما جدی است و سبب خشك شدن تالاب ها و وقوع طوفان های نمكی شده است.

كلانتری به مشكل پسماند در شمال كشور هم پرداخت و اظهار داشت: معضل بزرگی به نام پسماند در شمال ایران وجود دارد كه باید هرچه سریعتر سامان داده شود. تولید سرانه پسماند در ایران و اتریش هر دو باهم برابر و معادل، ۷۰۰ گرم است در حالیكه سرانه تولید اتریش حدود هفت برابر ایران است.

وی درباره شدت مصرف انرژی اظهاركرد: بیشتر از ۴۵ میلیون خودرو در ایران در حال تردد است كه مصرف سوخت بالایی دارد. ایران سالانه ۱۲۰ میلیارد دلار انرژی مصرف می كند و معادل ۴۰ درصد كشور چین است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نبود زیربنای مناسب را سبب به وجود آمدن این مشكلات دانست و اظهار داشت: ما حدودا همه این نقاط ضعف را تشخیص داده ایم اما حل این مشكلات، نیازمند صرف بودجه و برخورداری از تكنولوژی است كه در شرایط فعلی و با عنایت به تحریم ها این مورد گرفتار مشكل شده است.

در ادامه این دیدار معاون وزیر محیط زیست اتریش اظهار داشت: مشكل اصلی نداشتن پول و ثروت نیست بلكه محیط زیست و نسل های آینده است.

وی در مورد توجه به محیط زیست در كشورش اظهار داشت: هفته آینده انتخابات مجلس اتریش برگزار می گردد و محیط زیست یكی از مهم ترین محورهای برنامه احزاب مختلف است چونكه این مورد یك وجه اجتماعی هم دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست معاون وزیر محیط زیست اتریش در انتها اظهاركرد: مهم ترین موضوعی كه در برنامه های احزاب اتریش وجود دارد بحث افزایش تصاعدی مالیات ها بر تولید كربن است كه می تواند سبب كاهش جدی مصرف انرژی و به صفر رساندن مصرف سوخت های فسیلی در این كشور شود.
1398/07/04
20:42:43
5.0 / 5
4825
تگهای خبر: آب , آلودگی , انرژی , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک