از ایجاد موزه خیابان ولیعصر تا رونمایی از حكم نخستین شهردار تهران

از ایجاد موزه خیابان ولیعصر تا رونمایی از حكم نخستین شهردار تهران خرید و فروش حیوان خانگی: یك عضو شورای شهر تهران از تبدیل خانه مینایی ها به موزه خیابان ولیعصر آگاهی داد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، احمد مسجد جامعی در ادامه تهرانگردی خود كه به مناسبت هفته تهران انجام شد به خانه تاریخی متعلق به انیس الدوله - همسر ناصرالدین شاه - رفت و از این خانه تاریخی كه در اختیار اتحادیه گوشت فروشان است، بازدید كرد.

وی با اشاره به اینكه این خانه متعلق به ۱۵۰ سال قبل است كه دارای خاصیت های باارزش میراثی است، اظهار داشت: این خانه می بایست بعنوان بنای میراثی تهران حفظ شود و شهردار تهران نیز قول داده است كه نسبت به تملك این خانه و تبدیل آن به یك فضای عمومی اقدام نماید این در حالیست كه اتحادیه گوشت فروشان نیز در این مدت از این خانه به خوبی مراقبت كرده است اما باید این خانه در اختیار مردم شهر باشد.

به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در ادامه مسجد جامعی به خانه در حال مرمت «مینایی» رفت و اظهاركرد: خانه مینایی ها متعلق به دوره پهلوی اول است و معماری آن نیز نشانه های از معماری روسی دارد كه خوشبختانه در سال ۹۶ توسط شهرداری تملك شد.

وی با اشاره به اینكه ما به دنبال مكانی برای ایجاد موزه خیابان ولیعصر بودیم، اظهار داشت: خیابان ولیعصر اسناد، عكس ها و... زیادی دارد و خانه مینایی به موزه خیابان ولیعصر تبدیل خواهد شد.

در ادامه مسجد جامعی به موزه مقدم رفت و از اسناد به جا مانده از محمد تقی خان احتساب الملك - نخستین شهردار تهران - بازدید و موزه احتساب الملك را افتتاح نمود.

وی با بیان این كه احتساب الملك پدر استاد مقدم بود، اظهار داشت: احتساب الملك از درباریان بود كه با حكم پادشاه قاجار بعنوان شهردار تهران برگزیده شد. امروز از دستنوشته های وی و ۵۴ قطعه عكس باقیمانده از تهران قدیم رونمایی كردیم.

منبع:

1398/07/12
20:40:06
5.0 / 5
4815
تگهای خبر: دام , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک