مدیركل مدیریت بحران استان زنجان:

274 روستای استان در معرض سیل قرار دارد

274 روستای استان در معرض سیل قرار دارد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیركل مدیریت بحران استان زنجان اظهار داشت: 274 روستا با حدود 150 هزار نفر جمعیت در معرض خطر سیل قرار دارد كه باید توسط دستگاه های متولی امر در جهت كاهش خطرپذیری آنها اقدام گردد.


توحید سلیمی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: مدیریت ریسك سیل و كاهش صدمه پذیری مناطق با اجرای اقدامات پیشگیرانه در سطح حوزه های آبخیز بالادست در چارچوب طرح های آبخیزداری و آبخوانداری، دبی اوج سیلاب كه اثر زیادی در ایجاد خسارت و تلفات دارد را می كاهد.
وی خاطرنشان كرد: در شرایط تغییر اقلیم، الگوی بارش ها رگباری است، بنابراین در این شرایط اقدامات سازگاری و تطبیقی مانند فعالیت های آبخیزداری و آبخوانداری بایستی تقویت و توسعه یابند.
این مسئول با اشاره به اینكه به واسطه تغییرات اقلیمی، شدت بارش ها در كشور در حال افزایش می باشد، اضافه كرد: به وفور شاهد بارش های بیشتر از ۱۰۰ میلی متر در ۲۴ ساعت در سطح كشور در سنوات گذشته بوده ایم و در سیل اخیر در استان گلستان بارش ۳۱۷ میلی متر در ۳۰ ساعت را شاهد بودیم. به عبارت دیگر حجم بارش های بیشتر در زمان كوتاه تر به وقوع می پیوندد كه این امر علاوه بر تشدید خسارات سیل، سبب هدررفت سریع آب و تشدید كم آبی هم می شود.
سلیمی با اشاره به اینكه به خاطر شرایط اقلیمی كشور 69 درصد از جمعیت كشور در معرض خطرات سیلاب قرار دارند، اضافه كرد: 18 درصد از جمعیت كشور را خطرات سیلاب با شدت زیاد تهدید می كند.
ایشان در ادامه از فرمانداران شهرستان ها بعنوان روسای كمیته های برنامه ریزی شهرستان ها درخواست نمود كه در تعریف پروژه های اولویت دار برای مدیریت و كنترل سیلاب در شهرستان ها همكاری كنند.1398/07/13
22:03:10
5.0 / 5
4739
تگهای خبر: آب , اقلیم , بارش , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک