توقف دو پروژه احیای دریاچه ارومیه

توقف دو پروژه احیای دریاچه ارومیه به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی در حالیكه قرار بود دو تصفیه خانه فاضلاب ارومیه و تبریز با هدف تامین بخشی از آب دریاچه ارومیه تا ابتدای سال آینده به بهره برداری برسد اما مسئول واحد برنامه ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه از توقف این دو پروژه به دلیل عدم تخصیص بودجه خبرداد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا تیرماه سال جاری علی حاجی مرادی از تلاش دولت برای راه اندازی تصفیه خانه تبریز و ارومیه اطلاع داده و اظهار داشته بود: بزرگترین تصفیه خانه شمال غرب كشور كه تاكنون راه اندازی است، تصفیه خانه تبریز است كه به تنهایی ۱۲۵ میلیون مكعب آب به دریاچه ارومیه منتقل می كند و سهم تصفیه خانه ارومیه از این كار ۵۳ میلیون متر مكعب است. یك تصفیه خانه در آذرماه سال جاری و دیگری اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

اما حالا و با گذشت سه ماه حاجی مرادی در گفت و گوبا ایسنا از توقف راه اندازی این دو تصفیه خانه به دلیل عدم تخصیص اعتبارات اطلاع داده است.

وی اضافه كرد: شركت آب و فاضلاب كشور برای بهره برداری بموقع از تصفیه خانه تبریز نیازمند تامین اعتبار حداقل ۷۰ میلیارد تومانی است. ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن در قانون بودجه سنواتی شركت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی دیده شده و ۶۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آن هم در اعتبارات ماده ۱۰ و ۱۲ احیای دریاچه ارومیه پیشبینی شد این در حالیست كه تابحال از مجموع این دو بودجه تنها یك میلیارد تومان به دستگاه های اجرایی مربوطه پرداخت شده است.

مسئول واحد برنامه ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه درباره وضعیت تصفیه خانه ارومیه اظهار داشت: پیشبینی ما این بود كه ۳۴میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای افتتاح آن نیاز است كه ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن از محل بودجه سنواتی در اختیار شركت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی قرار بگیرد و ۳۰ میلیارد تومان از منابع اعتباری ماده ۱۰ و ۱۲ مدیریت بحران كشور تامین گردد اما تا بدین لحظه تنها ۳.۵ میلیارد تومان به شركت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی برای این پروژه تخصیص داده شده است.

وی خاطرنشان كرد: با عنایت به عدم تخصیص بودجه لازم هر دو پروژه از یك ماه گذشته تعطیل شده است.

حاجی مرادی در انتها درباره رایزنی های انجام شده برای تامین بودجه راه اندازی تصفیه خانه های تبریز و ارومیه اظهار داشت: وزارت نیرو بعنوان یكی از اعضای كارگروه نجات دریاچه ارومیه در حال انجام وظایف خود در حوزه راه اندازی تصفیه خانه های فاضلاب برای احیای این دریاچه است اما سازمان برنامه و بودجه بعنوان یكدیگر از اعضای این كارگروه تامین بودجه این دو پروژه در حال خاتمه را با وجود گذشت هفت ماه از سال انجام نداده است.
1398/07/30
19:16:02
5.0 / 5
4789
تگهای خبر: آب , دریا , شركت , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک