مدیركل منابع طبیعی استان خبرداد

سوختن ۷۲۰هكتار جنگل و مرتع كهگیلویه و بویراحمد در سالجاری

سوختن ۷۲۰هكتار جنگل و مرتع كهگیلویه و بویراحمد در سالجاری به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیركل منابع طبیعی استان كهگیلویه و بویراحمد از سوختن ۷۲۰ هكتار از جنگل ها و مراتع این استان طی هفت ماهه امسال اطلاع داد.


«غلامحسین حكمتیان اصل» در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: در این مدت ۶۹ مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان رخ داده است.
وی با اشاره به اینكه این افزایش بعلت بارندگی در فصل بهار و رشد علوفه در سطح استان بوده است، اظهاركرد: البته پیشبینی ما افزایش بیشتر از این مقدار بود كه نشان داده است امسال ساماندهی بهتری شده، نیروهای عملیاتی ما، مشاركت مردم و همكاری دستگاههای در كنترل آتش سوزی ها و حضور بموقع آتش سوزی ها موثر بوده است.
مدیركل منابع طبیعی استان كهگیلویه و بویراحمد تصریح كرد: در این مدت بیشتر آتش سوزی را در جنگل ها و مراتع شهرستان های باشت و گچساران داشته ایم.
حكمتیان اصل با اشاره به اینكه كه در هفت ماهه سال قبل ۳۵۰ هكتار جنگل و مرتع استان طعمه حریق شده بود، خاطرنشان كرد: در سال ۹۶ حدود ۷۵۰ هكتار از جنگل ها و مراتع استان كهگیلویه و بویراحمد در آتش سوخت.
وی با اشاره به اینكه بیشتر عامل آتش سوزی جنگل ها و مراتع استان عامل انسانی بوده است، افزود: در بعضی موارد آتش سوزی ها عمدی بوده است.
مدیركل منابع طبیعی استان كهگیلویه و بویراحمد بیان كرد: متاسفانه امسال تعداد زیادی آتش سوزی جنگل ها و مراتع بر اثر آتش زدن پس ماند مزارع بوده كه این آتش زدن های مزارع خلاف بوده و باید جهاد كشاورزی ضد این افراد پرونده قضایی تشكیل می داد كه این كار به نحو مطلوب انجام نشد.1398/08/04
13:57:40
5.0 / 5
4812
تگهای خبر: آتش , بارندگی , جنگل , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک