فراخوان سازمان انتقال خون جهت اهدای خون در تعطیلات پیش رو

فراخوان سازمان انتقال خون جهت اهدای خون در تعطیلات پیش رو خرید و فروش حیوان خانگی: سخنگوی سازمان انتقال خون از مردم و خصوصاً دارندگان گروه های خونی منفی و اهداكنندگان مستمر دعوت كرد كه جهت اهدای خون در تعطیلات پیش رو به مراكز اهدای خون بازگشت كنند.


دكتر بشیر حاجی بیگی در گفت و گو با ایسنا، از فراخوان سازمان انتقال خون برای اهدای خون خصوصاً در گروه های خونی منفی و اهداكنندگان مستمر خون در تعطیلات پیش رو آگاهی داد و اظهار داشت: با سرد شدن هوا و بارش باران، خصوصاً در روزهای تعطیل، میزان مراجعه به مراكز اهدای خون كشور كاهش می یابد؛ بطوریكه تقریباً میزان مراجعات جهت اهدای خون در ایام تعطیل به یك سوم كاهش پیدا می كند. این در حالیست كه نیاز به خون و فرآورده های خونی به صورت هر روزه است و ما باید فقط در استان تهران روزانه پاسخگویی ۱۷۰ بیمارستان و مركز درمانی باشیم. در كشور نیز مراكز انتقال خون باید پاسخگوی حدود ۹۰۰ بیمارستان و مركز درمانی باشند كه هر روزه جراحی هایی را انجام داده و باید پاسخگوی بیماران و مصدومان ناشی از حوادث باشند.
وی با اشاره به اینكه بدین سبب مصرف خون هر روزه بالا است، اظهار داشت: از طرفی از آنجایی كه در كشور تنها ۱۰ درصد مردم دارای گروه های خونی منفی هستند، به اهدای گروه های خونی منفی بیشتر نیاز داریم. بدین سبب افرادی كه دارای گروه خونی منفی هستند بیشتر به مراكز اهدای خون بازگشت كنند.
حاجی بیگی افزود: امروزه با گسترش مراكز خون و آنكولوژی در كشور و همین طور گسترش مراكز جراحی قلب باز كه در ۳۱ استان كشور وجود دارند، میزان جراحی ها افزایش یافته و مصرف خون بالا رفته است.
سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به اینكه از هر واحد خون اهدایی، سه فرآورده برای بیماران مورد استفاده قرار می گیرد، اظهار داشت: پلاكت برای بیماران سرطانی و بیماری های خونریزی دهنده استفاده می شود. پلاسما برای بیماران سوختگی و بیماران مبتلا به بیماری های كبدی بوده و گلبول قرمز فشرده شده برای بیماری هایی كه گرفتار كمبود خون مزمن هستند و همین طور برای مصدومان تصادفات و... استفاده می شود.
وی اظهار داشت: بدین سبب سازمان انتقال خون از مردم می خواهد كه در تعطیلات پیش رو برای اهدای خون خصوصاً اهدای خون گروه های منفی به مراكز اهدای خون بازگشت كنند. از اهداكنندگان مستمر خون نیز دعوت می نماییم تا برای اهدای خون به مراكز انتقال خون سراسر كشور بازگشت كنند.
منبع:

1398/08/05
22:00:48
5.0 / 5
4627
تگهای خبر: بارش , بیماری , سوخت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک