شناسایی 3 گونه ماهی كور در جنوب لرستان

شناسایی 3 گونه ماهی كور در جنوب لرستان خرید و فروش حیوان خانگی: ایسنا/لرستانمدیركل حفاظت محیط زیست لرستان از شناسایی سه گونه ماهی كور در جنوب استان آگاهی داد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مهرداد فتحی بیرانوند در هفتمین كنفرانس ملی ماهی شناسی ایران اظهار نمود: لرستان در حوزه تنوع زیستی در صدر استان های كشور است.
وی افزود: همین طور برمبنای مطالعات انجام شده ۲۵ درصد تنوع زیستی كشور در استان وجود دارد.
مدیر كل حفاظت محیط زیست لرستان اضافه كرد: لرستان ۱.۷ مساحت كشور را دارد و یكی از علت های تنوع زیستی فراوان استان مساحت و اختلاف ارتفاع از سطح دریاست.
فتحی بیرانوند با اشاره به اینكه ۳۵ قله بالای ۳۵۰۰ متر در این استان وجود دارد، عنوان كرد: اختلاف ارتفاع سبب شده كه تنوع اقلیمی ویژه در لرستان داشته باشیم كه این مهم منجر به ایجاد تنوع زیستی كم نظیر شده است.
وی با اشاره به اینكه برمبنای مطالعات انجام شده ۳۸۵ گونه جانوری و ۱۷۰۰گونه گیاهی در لرستان وجود دارد، عنوان كرد: پنج گونه گیاهی لرستان ثبت بین المللی شده و شش گونه هم در حال ثبت جهانی است.
فتحی بیرانوند اظهار داشت: محیط زیست آمادگی دارد با دانشگاه های داخلی و خارجی در زمینه های پژوهشی و علمی همكاری لازم را داشته باشد.




منبع:

1398/08/10
13:55:31
5.0 / 5
4595
تگهای خبر: اقلیم , ثبت , حفاظت , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک