رئیس قوه قضاییه:

باید پرونده های طلاق كاهش پیدا كند و نهاد خانواده مستحكم تر باشد

باید پرونده های طلاق كاهش پیدا كند و نهاد خانواده مستحكم تر باشد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: صدمه های اجتماعی واقعیتی انكار ناپذیر است و دور از سیاه نمایی باید واقعیت را دید.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در نشست هم اندیشی با نخبگان و فعالان در حوزه صدمه های اجتماعی، اظهار داشت: صدمه های اجتماعی واقعیتی انكار ناپذیر است و دور از سیاه نمایی باید واقعیات را دید. در این زمینه نه خوش بین باید بود و نه بدبین بلكه باید واقعیات را دید و صدمه شناسانه برخورد كرد.
وی اضافه كرد: ما ارتباط با دانشگاه را نیاز داریم چه در حوزه نظارت و چه در حوزه قضاوت چونكه هر چه كار با اتقان بیشتری صورت گیرد اثرگذارتر است.
رئیسی افزود: برخورد با صدمه باید بعنوان صدمه باشد نه بعنوان یك بحران. حتی كسی كه صدمه برای او تبدیل به جرم می شود و در دادگاه محاكمه و بعنوان مجرم در زندان نگهداری می شود، از این به بعد باید بعنوان صدمه دیده اجتماعی با او برخورد شود چونكه نگاه ما نگاه اصلاحی است.
رئیس قوه قضاییه افزود: زندان محل بازسازی كردن افراد است و زندان ها باید این گونه باشند. درست است كه زندانی مرتكب جرم شده اما چون صدمه دیده اجتماعی است نگاه ما باید این گونه باشد كه او به جامعه برگردد.
وی باطرح این سوال كه باید بررسی كرد علل وقوع صدمه ها چیست؟ اظهار داشت: صدمه های اجتماعی باید بررسی شود تا با آن مبارزه شود. علل تشدید آن امكان دارد عدم مدیریت در فضای مجازی و مسئولیت ناپذیری و قانون گریزی و غیره باشد كه هر كدام راهكار خویش را دارد و توسط جامعه شناسان و روانشناسان باید بررسی شود و این امر بسیار مفید می باشد.
وی افزود: رساله های ارشد و دكتری نباید فقط كتابخانه ای باشد بلكه باید به حوزه عمل و اجرا بیاید. شاید قانون متناسب داشته باشیم و ساز و كارهایی پیشبینی شده باشد ولی اگر دستگاه های اقتصادی درست كردن عمل نكنند تبدیل به میلیون ها چك بلامحل می شود.
رئیسی اضافه كرد: دستگاه هایی كه نقش فرهنگی دارند باید بدانند كه تربیت بسیار مهم می باشد. تربیت از دوران دو سالگی و هفت سالگی و دوران جنین و حتی از زمانی كه فرد تشكیل خانواده می دهد شروع می شود. دستگاه های سیاستگذاری باید به این مورد نگاه كنند و همه سیاست گذاری ها باید با نگاه كاهش ناهنجاری های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی در جامعه باشد.
وی اضافه كرد: طلاق و اعتیاد و حاشیه نشینی شهرها و غیره در همین رابطه است و باید پرونده های طلاق كاهش پیدا كند و نهاد خانواده مستحكم تر باشد. چه چیزی سبب می شود كه ما شاهد پرونده های طلاق نباشیم؟ اینجاست كه دیدگاه های صاحب نظران بسیار مهم می باشد.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: نظریه اسلامی و ایرانی در حوزه صدمه های اجتماعی بسیار اهمیت دارد و به هیچ عنوان این میزان صدمه های اجتماعی زیبنده نظام اسلامی نیست. مجموعه دانشگاه و دستگاه های اجرایی باید دست به دست هم دهند تا صدمه های اجتماعی كم شود و همگان مسئولیت دارند.
وی اضافه كرد: آمارها در حوزه صدمه های اجتماعی مختلف است و باید به واقعیت استناد نماییم. باید تلاش نماییم كه صدمه ها به حداقل ممكن برسد و نگاه به سازمان و دستگاه خاصی طبیعتا نگاه دقیقی نیست و باید مجموعه دست اندركاران در این رابطه به مبحث بپردازند. البته كسی كه دستش در قدرت است مسئولیت بیشتری دارد. طبیعتاً شما مسئولیت دولت و قوه قضاییه و غیره را گفتید كه درست است آنها مسئولیت بیشتری دارند.
رئیس قوه قضاییه اضافه كرد: ناهنجاری ها در حوزه كودكان و زنان تفاوتی ندارد. وظیفه جلوگیری از وقوع جرم در جهت كاهش صدمه های اجتماعی مهم می باشد. خود مقام معظم رهبری چندین جلسه تشكیل دادند و تاكید نمودند كه همه مسؤلان حضور فعال داشته باشند چونكه صدمه های اجتماعی زیبنده نظام اسلامی نیست.
وی اضافه كرد: حتما شاخص فرهنگ اسلامی و ملی و تمدنی مورد تایید است و باید دید چرا از این شاخص ها فاصله گرفته ایم. خیلی از گریز از دین و ارزش ها می تواند صدمه اجتماعی باشد. فقر محصول بی عدالتی اجتماعی و اقتصادی می باشد و هرگونه بی عدالتی اجتماعی و اقتصادی امكان دارد باعث صدمه اجتماعی شود.
رییسی اظهار داشت: هرچه به قانون و موازین شرعی عمل شود گرایش مردم به دین و ارزش ها بیشتر می شود. همه بخش ها در این زمینه مسئولیت زیادی دارند و از فرهنگیان خواهش دارم با نگاه به اینكه بحث علمی آنها پرارزش است ولی برای رفع نیازهای دستگاه ها تلاش كنند و ما باید ارتباط تنگاتنگی با دانشگاه داشته باشیم.
در این جلسه برخی فعالان و نخبگان در حوزه صدمه های اجتماعی به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
همچنین در این نشست حجت الاسلام و المسلمین جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منكر آماری از اعدام های مواد مخدر در كشور عرضه داد. یكی دیگر از حضار هم آماری از سقط جنین غیرقانونی را عرضه داد كه غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در اینباره اظهار داشت: آماری كه در مورد تعداد اعدام های مواد مخدر ازسوی آقای محبی اعلام گردید دقت و حقیقت ندارد و قابلیت اعلام و انتشار ندارد. همینطور آمار مربوط به سقط جنین هم قابل استناد نیست و اعتبار ندارد.1398/08/11
20:59:08
5.0 / 5
4711
تگهای خبر: دام , طب , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک