به مناسبت روز جهانی آگاهی بخشی سونامی تاكید شد

افزایش آگاهی از خطر، راهكار مقابله با سونامی

افزایش آگاهی از خطر، راهكار مقابله با سونامی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی در ۱۰۰ سال قبل وقوع ۵۸ مورد سونامی به كشته شدن بیشتر از ۲۶۰ هزار نفر منجر شده و آمار آن از دیگر بلایای طبیعی پیشی گرفته است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، «آنتونیو گوترش» دبیركل سازمان ملل در اطلاعیه ای به مناسبت "روز جهانی آگاهی بخشی سونامی" خاطرنشان كرد: به منظور تحقق اهداف توسعه پایدار، كاهش خطر از اقدامات ضروری بشمار می رود.
وی ادامه داد: در "روز جهانی آگاهی بخشی سونامی" دولت ها، مقامات محلی و صنایع ساختمانی را ترغیب می كنم تا افزایش "آگاهی از خطر" را دنبال و در بخش تاب آوری، سرمایه گذاری كنند.
سونامی همچون حوادث نادر است اما می تواند به شدت مرگبار باشد. طی ۱۰۰ سال گذشته بیشترین آمار تلفاتِ ناشی از وقوع سونامی مربوط به سونامی سال ۲۰۰۴ در اقیانوس هند بوده است. در این حادثه ۲۲۷ هزار نفر در ۱۴ كشور جان خویش را از دست دادند كه كشورهای اندونزی، سریلانكا، هند و تایلند بیشترین خسارت را دیدند.
توسعه شهرنشینی و رشد گردشگری در مناطق مستعدِ وقوع سونامی، افراد را با خطرات بیشتری از جانب این پدیده طبیعی مواجه كرده است. در این شرایط و به منظور تحقق كاهش تلفات ناشی از بلایا، كاهش خطرات فاكتوری كلیدی بشمار می رود.
در دسامبر سال ۲۰۱۵ مجمع عمومی سازمان ملل پنجم نوامبر را روز جهانی آگاهی بخشی سونامی اعلام نمود.
مجمع عمومی سازمان ملل از تمامی كشورها، نهادهای بین المللی و جوامع مدنی درخواست كرده تا این روز را گرامی داشته، در جهت آگاهی بخشی در مورد سونامی فعالیت كنند و راهكارهای مطلوب در كاهش وقوع این خطر را به اشتراك گذارند.
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان ملل، تا سال ۲۰۳۰ حدود ۵۰ درصد از جمعیت جهان در مناطق ساحلی سكونت خواهند داشت كه آنان را در معرض سیل، طوفان و سونامی قرار می دهد. سرمایه گذاری در بخش زیرساخت های مقاوم، سیستم های اخطار و آموزش برای حفظ جان و دارایی های افراد حیاتی می باشد.1398/08/14
23:11:07
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: آموزش , دام , سایت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک