گزارشی از حاشیه هایی كه شورای شهر یاسوج را معطل كرده

گزارشی از حاشیه هایی كه شورای شهر یاسوج را معطل كرده خرید و فروش حیوان خانگی: ایسنا/كهگیلویه و بویراحمد اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج، مركز استان كهگیلویه و بویراحمد چند روزی است كه با حاشیه هایی مواجهند كه این مساله بر روند كار شورا تاثیر گذاشته است."محمد رحیم دهرابپور"، یك عضو شورای شهر یاسوج در زمینه حواشی به وجود آمده به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: این بحث ها و اختلاف نظر در افكار و اندیشه، در شوراها طبیعی است. هر چه قانون باید فصل الخطاب باشد.

وی اضافه كرد: هیئت رئیسه شورا (رئیس، نایب رییس و دبیر)شكل گرفته اما دو سه مورد دیگر شامل تشكیل كمیسیون ها، سخنگو و خزانه دار و معرفی نمایندگان شورا به دستگاه ها و ادارات مانده است.

دهرابپور اظهاركرد: البته این موارد در قانون مشخص شده است اما برداشت و تفسیرهای مختلفی از قانون وجود دارد كه از استانداری، فرمانداری و شورای بالادست شوراها انتظار داریم كه به این مساله ورود كنند. استاندار به دفتر امور شهری و شوراها دستور داده كه قضیه را بررسی و بوسیله فرمانداری اعلام نظر كند كه البته قابل حل است.

این عضو شورای شهر یاسوج درباب استیضاح شهردار بیان كرد: از كسانی كه دنبال این مساله هستند باید سوال شود، الان باید جهت استفاده از فرصت، دست به دست هم دهیم و كار نماییم چونكه با این بحث ها فرصت سوزی می شود و به جایی نمی رسیم، ولو خواست خود بنده هم باشد.

شورای شهر پاسخگوی عمل نكردن به وظیفه خود طی دوسال باشد

دهرابپور اشاره كرد: حدود دوسال است كه بخاطر چنین بحث هایی شورای شهر یاسوج وظیفه خودرا به خوبی انجام نداده است. معتقدم اگر شورا درست برنامه ریزی، سیاست گذاری و تعامل كند، می تواند كار كند و اگر كار نكرد باید پاسخگو باشد.

وی افزود: شورا از جایگاه بالایی برخوردار می باشد و قانون شوراها نیز قوی است، در قالب اجرای قانون و تعامل با یكدیگر همه مشكلات قابل است و می توانیم وظیفه خودرا در قبال مردم و شهر انجام دهیم.

این عضو شورای شهر یاسوج درباب تقسیم بندی شورا به اكثریت و اقلیت اشاره كرد: به این مساله اعتقاد ندارم و به خودم اجازه نمی دهم كه چنین چیزی در شورا مطرح شود. برای تصمیم گیری ها اقلیت و اكثریت وجود دارد اما جهت صف آرایی، مقابله كردن و انتقام جویی در شورا محكوم است. وضعیت فعلی شورا نسبت به گذشته فضای كار بیشتر دارد.

فرمانداری به مشكلات شورای یاسوج ورود كند

" سیدهدایت اكبری"، یكی دیگر از عضای شورای شهر یاسوج نیز با اشاره به اینكه شورا و شهرداری كار خودرا انجام می دهند، اظهار داشت: بحث قانون در شورای شهر است كه باید رعایت شود، چونكه شورا نهادی نظارتی است، گله مندی برخی اعضا بخاطر رعایت نشدن قانون است.

وی اضافه كرد: اگر كسی قانون گریزی كند شهر و شهروندان ضرر خواهند كرد؛ كشمكش و اختلاف در شورا وجود دارد اما دوستان را به خویشتنداری دعوت كرده ایم و خواهان اجرای قانون هستیم.

اكبری اظهاركرد: توقع داریم جهت ضرر نكردن مردم و شهر، فرمانداری بویراحمد ورود كند و ابهامات را طی نامه ای به شورا ارسال نماید تا این مشكلات رفع گردد.

این عضو شورای شهر بیان كرد: شهردار كار خودرا ادامه می دهد اما درصورتی كه شهردار تخلفی دارد نامه نوشته شود و در شورا طبق راهكار قانونی اقدام گردد و شهردار باید پاسخگو باشد كه یا قانع می شوند و یا قانع نمی شوند، بعد از آن بحث استیضاح عنوان شده و رای گیری می شود، اما این كه مطرح شود شهردار باید برود ارزش جایگاه شورا را پایین می آورد و شورا را سبك می كند.

"فرشاد نگین تاجی"، عضو دیگر شورای اسلامی شهر یاسوج نیز در ادامه به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: این اختلافات كه قسمتی از آن طبیعی است از زمانی كه اقلیت هئیت رئیسه شد، شروع شده است.

وی اضافه كرد: بعضی از اعضای شورای شهر پیگیری كرده اند تا بقیه بخش های شورا را بدست آورند و نامه نگاری های مختلفی صورت گرفت و ۴ نفر از اعضای شورا در جلسات شورا حضور می یافتند و سپس جلسه را ترك می كردند تا جلسه از حد نصاب بیفتد.

نگین تاجی اظهاركرد: مبحث كمیسیون ها، سخنگو و خزانه دار در شورای شهر چالش زا شده است. طبق قانون اعضای شورای شهر باید بر طبق تخصص كمیسیون های مربوطه را برعهده بگیرند كه باید طبق قانون رئیس شورا پیشنهاد دهد و اعضا رای دهند، اما بعضی از اعضا این مساله را قبول نمی كنند می گویند باید تنها سه كمیسیون داشته باشیم كه هدف شان اینست كه كمیسیون های تخصصی تشكیل نشوند.

دیدگاه برخی اعضای شورای شهر یاسوج برمبنای منافع شخصی است

این عضو شورای اسلامی شهر یاسوج اشاره كرد: به دلیل تخصصی نبودن كمیسیون های شورای شهر الان شهر یاسوج در زمینه معماری و شهرسازی فلج شده است و بیشتر مسایل لج و لج بازی و منافع شخصی و ضربه زدن دیگران را در نظر می گیرند.

نگین تاجی با بیان این كه دیدگاه بعضی از اعضای شورای شهر یاسوج برمبنای منافع مردم نیست بلكه برمبنای منافع شخصی است، تصریح كرد: شهر یاسوج مشكلات مختلفی همچون ترافیك، طرح جامع شهری، طرح جامع ترافیك، شهرسازی سیما و منظر و فضای سبز، فضابندی های معماری و شهری است كه برای این ۴ نفر مهم نیست. خیلی زشت است كه برای این كه سخنگوی شورا چه كسی باشد جلسه شورا دو سه ماه به تاخیر بیفتد بدین سبب جنگ جنگ منافع شخصی است نه عمومی و مردمی.

وی با بیان این كه ما گروه اقلیت اعتقاد داریم كه دو سال به شهردار فرصت كار كردن در شهر داده ایم اما تابحال آنطور كه باید و شاید كار انجام نداده و تخلفاتی نیز انجام داده است، مدعی شد: به اعتقاد بنده یكی از ناتوان ترین شهرداران شهر یاسوج شهردار فعلی است، چونكه در دوسالی كه به وی وقت داده ایم و ۲۱ میلیارد تومان هم در بحث بازآفرینی شهری به شهر یاسوج اختصاص داده شد حتی نتوانست بودجه طرح را جذب نماید. قیر از محل باز آفرینی شهری كه به شهرداری اختصاص داده شده باید در محلات ناكارآمد و خاكی استفاده گردد اما اطراف خیابان های "عدل" و "امامت" كه منازل اعضای شورای شهر هستند، استفاده شده كه تخلف است.

عضو شورای شهر یاسوج عنوان كرد: نزدیك به هفت هشت مورد از تخلفات شهردار یاسوج را به استانداری گزارش داده ایم كه مقرر است بررسی شود و از وی پاسخ بخواهند. شهردار جواب نامه های شورا را نمی دهد و سرخود مناقصه برگزار می نماید و خود شهردار در تیم بندی و گروه بندی شورا شركت و دخالت می كند.

نگین تاجی بیان كرد: در سال های اول و دوم كسانی رئیس شورا بودند كه چشم های خودرا بر تخلفات شهردار می بستند، اما در سال سوم(هم اكنون) چشم های خودرا نمی بندیم و ایستاده ایم، به عنوان منتخب مردم باید برای مردم كار نماییم و بر سر منافع مردم معامله نمی كنم و منافع عمومی و مردمی را پیگیری خواهم كرد.

وی با اشاره به این كه بحث ما اینست كه با عنایت به عملكرد، شهردار باید استیضاح شود اما گروه اكثریت می گویند باید بماند، اظهاركرد: آیا طی مدیریت شهردار فعلی سرانه فضای سبز شهر افزایش یافت؟ مسایل ساخت و ساز در شهر كه بیشتر از ۹۸ درصد تخلف دارد اجرا شده است؟ سیما و منظر در حال بوجود آمدن فاجعه است بطوری كه بیشتر از ۱۰۰۰سازه موقت در شهر یاسوج در حال اجراست، در گوشه گوشه این شهر تخلف ساختمانی و تعرض به معبر و خیابان ها صورت می گیرد اما مسئولان ما توجهی به این مسایل ندارند.

عضو شورای شهر یاسوج با بیان این مطلب كه شهرداری یاسوج بیشتر از ۱۳۰۰ نیرو دارد كه ۷۵۰ نفر از آنها شركتی هستند، ابراز عقیده كرد: شهرداری به حیاط خلوت اعضای شورای شهر و شهردار تبدیل گشته است و هر چه نیروی ناكارآمد هست در شهرداری جذب و بكارگیری شدند و همین موجب مشكلاتی در شهرداری شده است. شهرداری ماهانه چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بابت حقوق پرداخت می كند، كجای شهر در حال درست شدن است كه این میزان حقوق پرداخت می شود؟ باید شهردار استیضاح شود و تلاش خودرا می كنم.

نگین تاجی اضافه كرد: به این چهار نفر سفارش می كنم برای منافع شخصی شورا، شهرداری و مردم شهر را به چالش نكشند، پای كار بیایند و این كه چه كسی سخنگو و خزانه دار باشد، دردی از مردم دوا نمی نماید. بجای شب نشینی با شهردار جهت حفظ منافع شخصی و حفظ شهردار از استیضاح، ایده و نظر دهید تا شهر توسعه پیدا كند. در جهت منافع مردم حركت كنید.

وی بیان كرد: به شهردار سفارش می كنم وقتی نمی تواند كار كند خودش كنار برود و این شهر را نجات دهد تا فرد توانمندتری شهردار شود.

شهردار استیضاح نمی شود

"فرشید احمدی كیش"، دیگر عضو شورای شهر یاسوج اظهار داشت: شورای شهر یاسوج از نظر كار روند كاری خودرا طی می كند اما در هر مجموعه شورایی اقلیت و اكثریت وجود دارد و یك امر طبیعی است، اما به معنای اینكه كار مردم انجام نشود، نیست.

وی با اشاره به اینكه حق طبیعی گروه اكثریت شوراست كه قانون در شوا اجرا شود، اضافه كرد: در ۴ مورد همچون انتخاب سخنگو، خزانه دار، نمایندگان شورا در ادارات و سازمان ها و هم چنین انتخاب كمیسیون ها بحث داریم. خواسته ما تنها و تنها اجرای قانون است و این موارد باید بر طبق قانون انتخاب شوند.

احمدی كیش با بیان این مطلب كه بعضی از رسانه ها به اختلافات شورای یاسوج دامن می زنند، اشاره كرد: رئیس شورای شهر در زمینه موارد ذكر شده استعلام كند و هر جوابی كه دستگاه های مربوطه داده اند ما در مقابل آن گردنه می نهیم اما غیرقانونی را نمی پذیریم؛ پس هر مساله و اقدامی باید در شورا به رای گذاشته شود.

این عضو شورای شهر یاسوج تصریح كرد: كار شهرداری و شهر به روال خود در حال انجام می باشد و در این ۶ ماه به اندازه طول دوران انقلاب در شهر یاسوج كار عمرانی انجام شده است، پل چهارم یاسوج را با ۱۵درصد پیشرفت فیزیكی تحویل گرفته ایم در صورتیكه الان ۸۰ درصد پیشرفت فیزیكی دارد.

احمدی كیش درباب دعوت شدن رسانه ها به جلسات شورا اشاره كرد: رسانه ها می توانند روزهای یكشنبه و دوشنبه در جلسات شورای شهر یاسوج حضور یابند.

وی با اشاره به اینكه تنها چاره اختلافات شورای شهر عمل به قانون است، بیان كرد: انتظار داریم فرمانداری بویراحمد در این زمینه اقدام نماید.

عضو شورای شهر یاسوج افزود: شهردار یاسوج به قدرت در حال ادامه دادن كارش است، اگر كسی از اعضای شورای شهر، از شهردار سوال داشته باشد ما مانع نیستیم اما استیضاح موفقی كه رای بیاورد، وجود ندارد و شهردار استیضاح نمی گردد.

احمدی كیش عنوان كرد: اگر مردم را دوست داریم و برای مردم احترام قایل هستیم باید قانون اجرا شود.

تعطیلی ۲ ماهه شورای شهر یاسوج

" كیوان آشنا"، دیگر عضو شورای شهر یاسوج نیز به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: معمولا در هر شورایی اختلاف نظر وجود دارد اما در زمینه مسایل كاری است، وجود این اختلافات به نحوه مدیریت رئیس فعلی شورا بر می گردد و در شورا باید نظر شورایی وجود داشته باشد و تك روی نشود.

وی با بیان این كه در صورتیكه رئیس شورا به نظر اكثریت تمكین كند این اختلافات را نخواهیم داشت، اضافه كرد: بیشتر این مسایل به معاون فرماندار برمی گردد و آتش بیار معركه است، و فرماندار نیز سكوت كرده كه اگر سكوت خودرا ادامه دهد كار بجای باریك تری می كشد.

آشنا اظهاركرد: با عنایت به ورود استاندار، رئیس كل دادگستری، معاون سیاسی و امنیتی و معاون هماهنگی امور عمرانی اساسا این اختلافات تا هفته آینده حل خواهند شد، اگر حل نشد چاره ای می اندیشیم.

این عضو شورای شهر یاسوج اشاره كرد: كار مردم و شهر نباید برای اختلافات اعضای شورا زمین بماند و با این وضع حقوق اولیه شهروندان در حال ضایع شدن است. شورای شهر یاسوج عملا دوماه است كه در تعطیلی به سر می برد.

آشنا عنوان كرد: نخستین وظیفه رئیس شورا بعد از تشكیل هئیت رئیسه این است كه باید روسای كمیسیون های شورا و نمایندگان شورا به ادارات و سازمانها مشخص و معرفی شوند اما تابحال بعد از حدود دو ماه این اقدامات انجام نشده است كه تخلف به حساب می آید.

وی اضافه كرد: استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی و دادستان مركز استان قول دادند كه این مساله را پیگیری كنند.

چرا اعضای شورا در جلسات شركت نمی كنند و یا آنرا ترك می كنند؟

"علی اكبری تبار"، دیگر عضو شورای شهر یاسوج نیز به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: مشكل اصلی شهر یاسوج اینست كه شهردار نیروی متخصص نیست، چونكه انتخاب شهردار بر طبق یكسری تعصباتی بود كه بنده هم در این قضیه بنا به دلیلهای تیم بندی از اول نقش داشته ام.

وی اضافه كرد: برنامه ای در زمینه های مختلف شهر یاسوج ارائه داد كه كپی بود، كه سال اولی را سال آزمون خطا دانستیم و آبان ماه پارینه اعلام كردم كه شهرداری یاسوج هیچ ایده و برنامه ای نداشت؟

اكبری تبار اشاره كرد: چرا اعضای شورا در جلسات شركت نمی كنند و یا ترك جلسه می كنند، چرا شورا شب نشینی دارد و یا ماشین در اختیار اعضای شورا قرار می دهد؟ شهردار شهر را رها كرده ؛ مشكل اصلی وجود حاشیه های شورای شهر، شهردار است كه موجب تفرقه در میان اعضای شورا می شود و به مسایل دامن می زند. احكام ۱۵ معاونت در شهرداری یاسوج را بررسی كنید كه چه كسانی هستند؟

وی افزود: اگر كمكی به شهر یاسوج نشود و به تخلفات شهردار رسیدگی نشود و تغییر اساسی در راس هرم شهرداری بوجود نیاید، تا یك ماه دیگر زباله های این شهر را هم نمی توانیم جمع آوری نماییم.

"مسعود خوبانی"، رئیس فعلی شورای اسلامی شهر یاسوج نیز اظهار داشت: حواشی پیش آمده در شورای شهر یاسوج بر سر ناكارآمدی شهردار است و اینكه شهر به سمت و سوی حركت می كند كه مورد تایید شورا نیست. بخشهای مختلف همچون عمرانی، فضای سبز و زیرساختها كار اساسی انجام نشده و شهرداری گرفتار روزمرگی شده است.

وی با اشاره به اینكه مردم از وضعیت شهر یاسوج نگران و گلایه مند هستند، اضافه كرد: شهردار باید پای كار بیاید و اگر نمی خواهد پای كار بیاید خودش كنار برود تا تغییر و تحولی در شهر بوجود آید. شهردار تخصص لازم را در زمینه شهرسازی ندارد.

خوبانی بیان كرد: شهر یاسوج گرفتار روزمرگی شده و شهردار چشم اندازی برای توسعه شهری ندارد بلكه سلیقه ای اقداماتی انجام می دهد.

رئیس شورای شهر یاسوج اشاره كرد: احساس می كنم كه شهردار بیشتر از این دیگر توانایی ندارد كه با شورا تعامل داشته باشد و امور شهری را انجام دهد. در زمینه آسفالت معابر شهر یاسوج كارهای خوبی انجام شده اما در سایر بخش ها همچون مبلمان شهر و ترافیك، شهردار هیچ برنامه ای به ما ارائه نداده است.

خوبانی اشاره كرد: در شهرداری یاسوج برنامه خاصی وجود ندارد و طوری شده كه الان حقوق پرسنل شهرداری عقب افتاده و در سایر بخش ها نیز از ۴ تا ۸ ماه حقوق پرداخت نشده است.

منبع:

1398/08/15
20:17:04
5.0 / 5
5072
تگهای خبر: آب , آتش , دام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک