رئیس كمیته امداد خبر داد

ایجاد ۶۳ هزار فرصت شغلی برای مددجویان كمیته امداد از شروع سال جاری

ایجاد ۶۳ هزار فرصت شغلی برای مددجویان كمیته امداد از شروع سال جاری خرید و فروش حیوان خانگی: رئیس كمیته امداد از ایجاد 63 هزار فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد از شروع سال جاری آگاهی داد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا و بنابر اعلام سایت خبری كمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری كه به منظور سركشی از وضعیت خدمت رسانی به مددجویان این نهاد به استان گیلان سفر كرده است، با استاندار گیلان دیدار نمود.
رئیس كمیته امداد در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت های استانداری از كمیته امداد اظهار داشت: این حمایت ها مشوقی برای مجموعه كمیته امداد است تا بتوانند خدمات گسترده تری را به اقشار نیازمند جامعه عرضه كنند.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون حدود ۱۲۰ هزار خانوار در گیلان تحت حمایت كمیته امداد هستند، اضافه كرد: استان گیلان با وجود سرسبزی و زیبایی طبیعی، در باطن خود محرومیت زیادی دارد كه امیدواریم با همت بیشتر از پیش همه مسئولان، این محرومیت ها به پایین ترین حد ممكن برسد.
بختیاری كمك و مساعدت مردم گیلان در مناسبت های مختلف سال همچون جشن عاطفه ها و نیكوكاری و همین طور پرداخت زكات را نقطه عطفی دانست و اشاره كرد: مردم گیلان با وجود همه مشكلات اقتصادی كه متحمل می شوند، اما همواره كمك به نیازمندان را در سرلوحه كار خود دارند و افزایش چندبرابری كمك ها در بخش های مختلف حمایتی، گویای همین مطلب است.
رئیس كمیته امداد اشاره كرد: اشتغال، مسكن و فرهنگ سازی سه ركن اصلی توانمندسازی هستند كه بنا به دستور مقام معظم رهبری توانمندسازی با ایجاد زمینه درآمد با ثبات و رعایت تكریم خانوارها در صدر برنامه های این نهاد قرار دارد.
وی با اشاره به ایجاد ۶۳ هزار فرصت شغلی برای مددجویان كمیته امداد از شروع سال جاری، اظهار داشت: برای اجرای طرح های شغلی مددجویان ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارائه شده است كه امیدواریم این روند تا آخر سال جاری به ایجاد ۱۷۰ هزار فرصت شغلی منجر شود.
بختیاری همین طور به بسته های تشویقی برای كارآفرینان اشاره نمود و اضافه كرد: هر كارآفرینی كه بتواند ۱۰ نفر از مددجویان كمیته امداد را مشغول به كار كند، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند خواهد شد.
بختیاری حمایت های دولت و دستگاه های اجرایی را در تسریع روند ساخت مسكن محرومان اثرگذار دانست و اضافه كرد: هشت هزار مددجو در گیلان فاقد مسكن هستند كه امیدواریم بتوانیم تعداد مددجویان فاقد مسكن را به صفر برسانیم.
رئیس كمیته امداد به ظرفیت های دانشجویی و دانش آموزی در كشور هم اشاره نمود و اظهار داشت: ۷۰ هزار دانشجو و ۳۶۰ هزار دانش آموز تحت حمایت كمیته امداد هستند كه درصدد هستیم با همكاری شركت های دانش بنیان و دانشگاه ها، فعالیت های گسترده ای را در بخش موضوعات دانش بنیان برای ارائه خدمات بهتر به محرومان انجام دهیم.
ارسلان زارع - استاندار گیلان نیز در این دیدار افتتاح هزار واحد مسكن برای محرومان گیلان را نقطه عطفی برای استمرار خدمت به محرومان دانست و اظهار داشت: فعالیت های كمیته امداد در ضمن چهار دهه قابل تقدیر است و در سال های اخیر اقدامات مؤثری در بخش های مسكن و اشتغال و فرهنگی انجام داده است.
استاندار گیلان با اشاره به اجرای ۳۷۵۰ طرح اشتغال زایی با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان در نیمه اول سال جاری توسط مددجویان كمیته امداد گیلان، ابراز امیدواریم كرد كه با حمایت های دولت، در امتداد افزایش نرخ اشتغال و كاهش نرخ بیكاری استان گام های مؤثرتری برداشته شود.
زارع از اعلام آمادگی استانداری گیلان با همكاری بنیاد مسكن برای شناسایی و تامین زمین در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر برای ساخت مسكن محرومان خبرداد و اظهار داشت: بیشتر از ۵۰ درصد از مددجویان را زنان سرپرست خانوار می سازند كه باتوجه به افزایش اجاره بهای مسكن، باید برای ساخت مسكن این قشر اقدام عاجل صورت گیرد.
وی مددجویان كمیته امداد و بهزیستی را از سرمایه های باارزش اجتماعی دانست و اضافه كرد: اعتقاد داریم با فعال تر كردن بخش های فرهنگی دو نهاد و ارتقای سطح معنوی و آگاهی این مددجویان بتوانیم از ظرفیت آنها در بخش های مختلف خصوصاً حوزه گردشگری بهره بیشتری بگیریم.
استاندار گیلان تقویت طرح های اشتغال در بخش های كشاورزی، شیلات، گردشگری، فرش و پرورش كرم ابریشم را خواهان شد و آمادگی استانداری برای پشتیبانی از این طرح ها را اعلام نمود.
منبع:

1398/08/16
19:21:35
5.0 / 5
4530
تگهای خبر: خدمات , دام , دما , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک