تكنیك آزمایشی سازمان جهانی بهداشت برای كنترل چند بیماری كشنده

تكنیك آزمایشی سازمان جهانی بهداشت برای كنترل چند بیماری كشنده خرید و فروش حیوان خانگی: تكنیكی كه پشه های نر را با استفاده از پرتونگاری عقیم می كند بزودی بعنوان قسمتی از تلاش های سازمان جهانی بهداشت برای كنترل بیماری هایی چون چیكونگونیا، تب دِنگی و زیكا مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، تكنیك عقیم سازی حشرات (SIT) نوعی روش كنترل جمعیت حشرات است. این تكنیك شامل پرورش مقادیر زیادی پشه های نر عقیم شده در مراكز تخصصی و سپس آزاد كردن آنها برای جفت گیری با پشه های ماده در طبیعت است. از آنجائیكه این آمیزش به تولدی نمی انجامد، جمعیت حشرات به مرور زمان كاهش پیدا می كند.
برنامه ویژه تحقیق و آموزش در زمینه بیماری های گرمسیری و آژانس بین المللی انرژی اتمی با همكاری سازمان خواروبار و كشاورزی ملل متحد (فائو) و سازمان جهانی بهداشت، سند راهنمایی را برای كشورهایی كه مشتاق آزمایش این روش برای عقیم كردن پشه ها هستند، فراهم نموده اند.
این روش اولین بار بوسیله وزارت كشاورزی ایالات متحده آمریكا توسعه یافت و بتازگی در بخش كشاورزی در شش قاره جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

نیمی از جمعیت جهان در خطر بیماری تب دِنگی
بنابر گزارش یورونیوز، دكتر سمیه سوامیناتان از دانشمندان سازمان جهانی بهداشت می گوید كه نیمی از جمعیت جهان هم اكنون در خطر مبتلاشدن به بیماری تب دِنگی هستند. او می گوید با تمام تلاش هایی كه برای كاهش مبتلاشدن به این بیماری صورت گرفته اما تاثیر روش هایمان تابحال محدود بوده است و این روش جدید می تواند جالب توجه باشد.
بیماری تب دِنگی نوعی بیماری ویروسی است كه بوسیله پشه منتقل می شود و در چندین كشور همچون هند و بنگلادش و جنوب آسیا بیشتر شایع است.
بیماری هایی كه بوسیله پیشه منتقل می شود مانند مالاریا، تب دِنگی، زیكا، چیكونگونیا و تب زرد حدود ۱۷ درصد كل بیماری های عفونی در سطح جهان را می سازند كه سالانه جان بیشتر از ۷۰۰ هزار نفر را می گیرد.
منبع:

1398/08/25
01:44:55
5.0 / 5
4839
تگهای خبر: آموزش , انرژی , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک