تولید شوینده های دوستدار محیط زیست برای پاك كردن شیشه و سكوهای نفتی

تولید شوینده های دوستدار محیط زیست برای پاك كردن شیشه و سكوهای نفتی خرید و فروش حیوان خانگی: پژوهشگران یكی از شركت های فعال در حوزه نانو با استفاده از تركیبات گیاهی و فناوری نانو شوینده های دوستدار محیط زیستی را معرفی كردند كه علاوه بر شست وشوی شیشه و خودرو قابل كاربرد در حوزه نفت می باشد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سالانه بالغ بر ۱۰ هزار عدد از این پنل های LED و LCD به سبب پاك كردن با مواد شیمیایی و قلیایی گرفتار لطمه دیدگی می شوند؛ بدین جهت یكی از شركت های دانش بنیان از دهه ۸۰ تحقیقات اولیه ای در زمینه تولید محصولات پاك كننده طبیعی به منظور جلوگیری از خرابی پنل ها شروع كرد و بعد از انجام تحقیقات موفق به تولید آزمایشی انواع پاك كننده ها برپایه مواد طبیعی بابهره مندی از تكنولوژی نانو شد.
حذف سمیت از مزایای شوینده های تولیدی این پژوهشگران است، به شكلی كه این نانو محصولات دوستدار محیط زیست بر پایه مواد گیاهی است و از آنها برای شست وشوی سطوح مختلف می توان بهره برد.
شیشه شوی MSK نانویی این شركت از مزایایی چون بدون الكل بودن، تمیز و درخشان كننده انواع شیشه و رایحه خوش برخوردارست و با اسپری كردن آن بر روی سطح می توان از آن برای پاك كردن شیشه بهره برد.
با توجه به ضایعات فراوانی كه به هنگام استفاده از شوینده های موجود در بازار جهت پاك كردن و گردگیری وسایل چوبی یا MDF ایجاد می شود، این پژوهشگران با استفاده از فناوری نانو و محلول مخلوط روغن های گیاهی محلول های پاك كننده لوازم چوبی را معرفی كردند. این محصول از ترك خوردگی چوب محافظت و جلوگیری می كند، ضمن آنكه ضد گرد و غبار نیز هست.
در روش های سنتی و در غیاب استفاده از تكنولوژی نانو، از حلال های مضر شیمیایی نظیر شامپو فرش های حاوی عناصر شیمیایی سمی و اتانول برای شست وشوی فرش استفاده می شود، اما در نانو محلول پاك كننده فرش این شركت از حلال آب و تركیبات پاك كننده گیاهی استفاده شده است. عدم تداخل رنگ فرش های ماشینی در اثر شست وشو، استفاده از مواد اولیه طبیعی و سازگار با محیط زیست، پاك كننده قوی لكه های چربی، سیاهی و غیره از سطح الیاف مانند فرش ماشینی، موكت و مبل، نرم كنندگی سطوح بعد از شست وشو، درخشان كننده، تثبیت كننده رنگ و نرمی الیاف فرش و عدم لطمه رساندن به الیاف فرش، مبل و موكت همچون مزایای این محصول به حساب می آید.
كلیه پاك كننده های رینگ و لاستیك موجود در بازار از تركیبات سورفكتانتی با منشاء نفتی و حلال های آلی نظیر الكل و استون استفاده می شود و این در حالیست كه در نانو محلول پاك كننده و براق كننده رینگ و لاستیك این پژوهشگران از تركیبات كاملاً گیاهی و حلال آب استفاده شده است. این محصول از مزایایی چون كاهش تشكیل لكه های چربی و گریس و خاك، پاك كننده و درخشان كننده و سازگار با محیط زیست برخوردارست.
این شركت نخستین تولیدكننده پاك كننده طبیعی به روش نانو بوده و تمام محصولات آن دارای گواهینامه نانو مقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو است. همین طور دارای چهار ثبت اختراع استانداردهای ISO 9001: 2008 از شركت AGR سوئد، استاندارد ISO 14001: 2004 از شركت NOBEL آلمان، استاندارد ISO 18001: 2007 از شركت NOBEL آلمان، استاندارد كیفیت اروپا CE، گواهی حلال جهانی است.
شوینده های نانویی تولیدشده در كشور برای سطوح مختلف از سینك ظرفشویی و لاستیك خودرو تا عینك و چرم كاربرد دارد.
این پژوهشگران با بخش های خصوصی برای كاربردی كردن این نانو شوینده ها جهت تمیز كردن نفت و آلاینده های نفتی در سكوهای نفتی ارتباط گرفته اند. نمونه اولیه این محصولات به شركت صنعتی داده شده است تا در صورت تایید، از شوینده های نانویی برای شست وشو در سكوهای نفتی استفاده گردد. از آنجایی كه حساسیت زیادی برای حفظ محیط زیست در سكوهای نفتی وجود دارد، استفاده از شوینده های شیمیایی می تواند لطمه های زیادی به آبزیان وارد كند، بنا بر این استفاده از شوینده های نانویی این شركت می تواند مزیت زیادی در این عرصه داشته باشد.
در صورت موفقیت در این قرارداد، مسیر برای فروش این محصول به چند شركت از كشورهایی چون "عمان"، "قطر" و "كویت" هموار خواهد شد. فروش سالانه این محصولات دانش بنیان ۵۰ تن است و برای محصولات مربوط به كارواش این رقم به ۲۰۰ تن در سال می رسد.
منبع:

1398/08/25
13:49:35
5.0 / 5
4652
تگهای خبر: آب , تكنولوژی , ثبت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک