آخرین وضعیت سرویس دهی مركز شبانه نگهداری از معتادان در فصول سرد سال

آخرین وضعیت سرویس دهی مركز شبانه نگهداری از معتادان در فصول سرد سال خرید و فروش حیوان خانگی: معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی كشور همزمان با آغاز فصل سرما آخرین وضعیت شلترها و مراكز شبانه نگهداری از معتادان را تشریح نمود.


فرید براتی سده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه هر سال با عنایت به شروع فصل زمستان به استان ها اعلام می نماییم تا تمهیدات لازم برای خدمات رسانی به معتادان بی خانمان را فراهم آورند، اضافه كرد: این امكانات شامل مراكز خدمات رسانی روزانه و شلترها می شود. امسال هم در همه استان ها و در استان تهران بطور ویژه و خاص این كار انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون ۱۴۶ DIC یا مركز خدمت رسانی گذری به شكل روزانه به معتادان پرخطر خدمات می دهند، اظهار نمود: همین طور ۱۰۸ مركز سرپناهی یا شلتر شبانه داریم كه از این تعداد ۲۸ مركز در استان های مختلف مربوط به زنان است. دو مركز نیز در تهران آماده خدمات رسانی هستند و تا كنون مشكلی گزارش نشده است.
معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی كشور در ادامه اضافه كرد: در تهران تنها مشكلی كه از ستاد گزارش شده درباب حدود ۲۰ زن معتاد پرخطر در دره فرحزاد است. این افراد جا و مكان ندارند و پیگیری های لازم صورت گرفته تا هر طور ممكنست به آنها خدمت رسانی شود. حتی شهرداری برای آنها سرپناهی در دره فرحزاد نظر گرفته بود كه ظاهرا به سبب مقاومت اهالی منطقه، شهرداری مجبور شد تا این مركز را تعطیل كند. به هر حال مراكز ما از هر طریقی كه می توانستند اهتمام كرده اند به آنها خدمت رسانی كنند همچون اینكه یك اتوبوس اجاره شده كه از شب تا بامداد با روشن كردن بخاری و توزیع پتو، تبدیل به سرپناهی برای این زنان شده است.
براتی سده در ادامه توضیح داد: در دره فرحزاد شلتری مشغول فعالیت نیست و این زنان نیز به شلترهای مناطق دیگر نمی روند. با این وجود بهزیستی این آمادگی را دارد كه اگر این زنان به منطقه دیگر می رفتند آنها را به مناطق دیگر انتقال دهد. با این وجود كوشیدیم حداقل در همان محلی كه هستند خدمات لازم را دریافت نمایند. چاره ای كه به ذهن موسسات همكار ما رسید این بود كه این اتوبوس ها حداقل برای درنوردیدن شب در این مناطق حضور داشته باشند. تابحال نیز گزارشی از مشكلات احتمالی به دست ما نرسیده است. در استان های دیگر هم تا الان گزارشی در مورد بروز مشكل و مرگ و میر معتادان در اثر سرما گزارش نشده است.
بگفته وی، میزان بازگشت معتادان به مراكز نگهداری شبانه (شلترها) در فصل زمستان افزایش می یابد و تا این لحظه نیز حدودا ظرفیت این مراكز در كشور تكمیل شده است.
معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی كشور افزود: ظرفیت این مراكز بین ۴۰ تا ۵۰ نفر است و به استان های دیگر هم اعلام شده كه اگر لازم است از ظرفیت DICها با اینكه آنها خدمات روزانه ارائه می دهند و مركز شبانه نیستند، استفاده كنند.
براتی سده درانتها اشاره كرد: در ۶ ماه نخست امسال حدود ۴۷۰۰ نفر زن معتاد و حدود ۱۴ هزار مرد معتاد از ظرفیت مراكز نگهداری شبانه (شلترها) بهره برده اند كه احیانا در نیمه دوم سال این آمار افزایش بیشتری می یابد.
منبع:

1398/09/04
14:51:08
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: خدمات , دام , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک