در راستای مقابله با آلاینده های شهری محقق شد

تولید نانوكامپوزیتی برای كاهش تبخیر و تعرق گیاهان

تولید نانوكامپوزیتی برای كاهش تبخیر و تعرق گیاهان به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی محققان دانشكده شیمی دانشگاه صنعتی امیركبیر با سنتز نانوكامپوزیت های پلیمری زیست تخریب پذیر روشی را برای كاهش تبخیر در گیاهان زراعی و زینتی ابداع كردند و بدین ترتیب افزایش سطوح فضای سبز در تهران و سایر مناطق واجد هوای آلوده و انواع ریزگرد بسیار سهل تر از قبل دور از انتظار نخواهد بود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، رضا خسروی زنجانی، دانشجوی دكتری نانو تكنولوژی عنوان این طرح را "بررسی تأثیر نانو كامپوزیت های پلیمری بر پایه نانو ذرات در مدیریت تبخیر و تعرق گیاهان زینتی و زراعی" دانست و اظهار داشت: با عنایت به افزایش آلودگی و آلاینده های تهران و افزایش مرگ و میر ناشی از آن به دنبال راهكارهایی برای رفع این معضل بودیم.

وی افزایش سطوح فضای سبز را همچون راهكارهای حل این چالش نام برد و خاطرنشان كرد: از موانع گسترش فضای سبز نیاز آبی گیاهان است و در این طرح تلاش شد تا با سنتز نانوكامپوزیت و نانو ذرات گامی در جهت مدیریت تبخیر و تعرق گیاهان عرضه دهیم.

خسروی تصریح كرد: با استفاده از نانوكامپوزیت های تولید شده، توانستیم در بخش كنترل و كاهش مصرف آب در برنج بیشتر از ۸۰ درصد صرفه جویی داشته باشیم و الان در تلاش هستیم تا در اراضی غیر قابل نفوذ مانند جاده های آسفالتی بلا استفاده و رها شده در شمال كشور، با استفاده از این روش مبادرت به كاشت برنج نماییم.

این طرح با همكاری مشترك پژوهشكده نانوفناوری و دانشكده شیمی و راهنمایی دانشگاه امیركبیر، مساعدت و تلاش مرحوم دكتر احمد موسوی شوشتری عضو هیات علمی پژوهشكده نانو فناوری و دكتر مجید عبدوس عضو هیات علمی و رئیس دانشكده شیمی دانشگاه صنعتی امیر كبیر اجرایی شده و به نتیجه رسیده است.1398/09/04
23:26:46
5.0 / 5
4702
تگهای خبر: آب , آلودگی , تكنولوژی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک