در گفت وگو با خرید و فروش حیوان خانگی عنوان شد:

افزایش مظنونین به آنفلوآنزا

افزایش مظنونین به آنفلوآنزا به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی ایسنا/سمنان معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان از افزایش آنچه مظنونین به بیماری آنفلوآنزا می خواند آگاهی داد و اظهار داشت: هر ساله در فصول پاییز و زمستان شاهد بروز این بیماری در كشور بودیم اما امسال بنا به دلایلی شمار مبتلایان افزایش بیشتری یافته است.


دكتر علی گوهری در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: به سبب وجود برخی همپوشانی ها نمی توان آماری از مرگ و میرهای احتمالی ناشی از آنفلوآنزا در استان داد. ضمن اینكه آزمایشگاه معین استان در تهران است و همه نمونه برداری ها به وزارتخانه ارسال می شود و بدین جهت در استان آماری از تلفات احتمالی این بیماری نداریم.
وی در پاسخ به پرسشی درباب چرایی فراگیرتر شدن این بیماری و افزایش تلفات آن امسال اظهار داشت: هرساله در فصول سرد سال شمار مبتلایان به این بیماری افزایش می یابد اما امسال موج ناشی از این بیماری زودتر رسید كه علت آن هم به دلیلهای مختلفی برمی گردد. نخست اینكه امسال فصل سرد زودتر رسید، ضمن آنكه این فصل، فصل عفونت های ریوی است. همین طور افزایش سفرهای زیارتی در این فصل نیز عامل موثری می تواند در بروز این بیماری و شیوع آن باشد. از طرفی نیز شاهد افزایش آلودگی هوا در بعضی نقاط بودیم كه این مولفه نیز در افزایش شیوع این بیماری تاثیر داشته است.
وی با اشاره به اینكه خطر این بیماری در افرادی كه دارای عفونت های ریوی هستند بیشتر است افزود: همین طور افرادی كه دارای زمینه بیماری هایی همچون دیابت و... هستند در معرض خطر ابتلای بیشتری هستند.
گوهری ارائه هر گونه آمار درباب تلفات آنفلونزا در استان را منوط به دریافت اطلاعات از وزارتخانه برشمرد و اضافه كرد: در این فصل بسیاری از افراد بستری هستند و ممكنست كه علت فوت بعضی از آنها را نیز آنفلوآنزا قید كنند اما به سبب وجود همپوشانی ها نمی توان با قاطعیت علت مرگ را تنها این بیماری دانست. البته در بیمارستان های استان از مرگ و میرهایی كه علایم این بیماری در آنها نیز رویت شده، نمونه برداری هایی انجام می شود كه این نمونه ها به آزمایشگاه های تهران ارسال و آمار در وزارتخانه تجمیع و اعلام می شود.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا می توان با قاطعیت اعلام نمود كه این بیماری در استان سمنان تلفاتی نداشته عنوان كرد: نه نمی توان چنین نظری داد اما آماری هم از تعداد تلفات در استان نداریم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان با اشاره به اینكه شمار مظنونین به آنفلوآنزا در استان و كشور به نسبت سال قبل بیشتر شده اشاره كرد: هر ساله در پاییز و زمستان شاهد دو پیك در بروز و افزایش مبتلایان به آنفلوآنزا هستیم.
وی با اشاره به گروه های در معرض خطر افزود: افراد بالای 65 سال، اطفال، مبتلایان به بیماری هایی نظیر دیابت و...، زنان باردار، افرادی كه در مراكز و به صورت گروهی زندگی می كنند همچون خانه سالمندان و.. معولا در معرض خطر بیشتری هستند و بدین سبب باید مراقبت بیشتری هم داشته باشند.
این استاد دانشگاه علوم پزشكی سمنان در پاسخ به پرسشی درباب راه های پیشگیری نیز به ایسنا اظهار داشت: رعایت نكات حفاظتی و رعایت بهداشت فردی، پرهیز از دست دادن و روبوسی خصوصاً در مناطقی كه ریسك بیشتری دارد، كنترل تب، عدم حضور در مناطق پرریسك و... مواردی است كه می تواند در پیشگیری موثر باشد. همین طور واكسن این بیماری كه عموما در مهرماه و شهریورماه انجام می شود نیز از راه های پیش گیری از بروز و شیوع این بیماری است.
وی با اشاره به اینكه میزان بروز این بیماری در افراد سیگاری بیشتری است اضافه كرد: همین طور آلودگی هوا نیز همچون مواردی است كه می تواند خطر مبتلاشدن به آنفلونزا را تشدید كند.
منبع:

1398/09/13
23:44:13
5.0 / 5
4574
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک