تغییرات اقلیمی عامل كوچك شدن جثه پرندگان

تغییرات اقلیمی عامل كوچك شدن جثه پرندگان به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی نتایج یك تحقیق در آمریكا نشان می دهد: تغییرات اقلیمی سبب كوچك شدن جثه پرندگان شده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: با گرم تر شدن آب و هوا جثه پرندگان كوچك تر شده و پهنای بال آنها رشد كرده است.
پژوهشگران در مدت ۴۰ سال روی ۷۰ هزار و ۷۱۶ پرنده از گونه های پرنده مهاجر در آمریكای شمالی بررسی هایی انجام داده و دریافتند: حدودا جثه تمامی گونه های پرنده كوچك تر شده است.
پژوهشگران با اشاره به اینكه گونه های مورد مطالعه كاملا با یكدیگر تفاوت داشتند، اظهار داشتند: تمامی آنها به یك شكل به تغییرات اقلیمی واكنش نشان دادند.
مطالعاتی كه قبل از این در مورد واكنش جانوران به تغییرات اقلیمی انجام گرفته بیشتر بر تغییر روی محدوده جغرافیایی یا زمان مهاجرت و تخم گذاری آنها تمركز داشته، اما در این بررسی جدید ریخت شناسی (مورفولوژی) بدن این حیوانات مورد مطالعه قرار گرفت.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از شبكه خبری بی بی سی، پژوهشگران تاكید كردند: افزایش دما سبب كوچك تر شدن جثه بدنی پرندگان شده و طول بال آنها را افزایش داده است.
منبع:

1398/09/14
13:19:05
5.0 / 5
5130
تگهای خبر: آب , اقلیم , پرندگان , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک