آمریكا و عربستان تولیدكنندگان اصلی آلاینده ها در جهان

آمریكا و عربستان تولیدكنندگان اصلی آلاینده ها در جهان خرید و فروش حیوان خانگی: شاخص ˮعملكرد در زمینه تغییرات آب و هواˮ نشان میدهد كه آمریكا و عربستان از كشورهای اصلی تولیدكننده آلاینده ها هستند كه برای مقابله با گازهای گلخانه ای تلاشی نكرده اند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، ارزیابی جهانی از میزان انتشار گازهای گلخانه ای در كشورهای مختلف نشان داده است این دو كشور همچون تولید كنندگان اصلی آلاینده ها هستند كه به سختی می توان نشانه ای از كاهش تولید گازهای گلخانه ای در آنها مشاهده كرد.
شاخص "عملكرد در زمینه تغییرات آب و هوا" میزان انتشار گازهای گلخانه ای، سهم انرژی های تجدیدپذیر و سیاست های آب و هوایی ۵۷ كشور و اتحادیه اروپا را ارزیابی می نماید. بررسی ها نشان میدهد آمریكا و عربستان در پایین ترین رتبه های این لیست به لحاظ كیفیت فعالیت هایشان در زمینه مقابله با این بحران زیست محیطی قرار دارند.
درحالیكه عملكرد آب و هوایی در مناطق مختلف به نسبت زیادی متفاوت می باشد گزارش انتشار یافته نشان میدهد هیچ یك از كشورهای مطالعه شده هم اكنون در راه تحقق اهداف توافق آب و هوایی پاریس قرار ندارند.
در عین حال ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا گفته كه در نظر دارد تا از برنامه جهانی كاهش انتشار گازهای گلخانه ای صرف نظر كند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، از طرف دیگر چین كه از بزرگترین تولید كننده های آلاینده در جهان است با سرمایه گذاری در حوزه انرژی های تجدیدپذیر، اقدامات متوسطی جهت مقابله با این بحران جهانی انجام داده است. هرچند درصورتیكه پكن به برنامه های خود برای ساخت نیروگاه های برق با سوخت زغال سنگ ادامه دهد این كشور نیز به رتبه های پایین لیست مزبور سقوط می كند.
منبع:

1398/09/20
17:29:08
5.0 / 5
4582
تگهای خبر: آب , انرژی , دام , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک