توضیح پلیس فتا درباره پیامك های جعلی

توضیح پلیس فتا درباره پیامك های جعلی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ درباره ارسال پیامك های جعلی اظهار داشت: مسئولیت اصلی ارسال پیامك در ابتدا خود اپراتورهایی است كه در كشور داریم و عهده دار این بحث هستند چونكه امكان دارد این اتفاق تعداد زیادی از شهروندان را درگیر كند. ما از راه رصد و یا گزارش شهروندان به محض اینكه اطلاع پیدا می نماییم سریعا به همان اپراتور اعلام نموده و پیامك «این اتفاق افتاده كلاهبرداری است و نباید توجه كنید» از راه همان اپراتور و همان سرشماره برای شهروندانی كه ارسال شده بوده باردیگر ارسال می شود تا مراقبت لازم را داشته باشند و فریب نخورند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سرهنگ تورج كاظمی در ادامه با اشاره به اینكه فیشینگ صفحات جعلی بانكی؛ ۶۰ درصد از جرائم اینترنتی است، اظهار داشت: ایجاد صفحات جعلی و ساختگی در هر حوزه ای را فیشینگ می گویند. به سبب اینكه مجرمان در فضای مجازی اهدافشان به موضوعات مالی سوق دارد، بنابراین جعل صفحات درگاه های بانكی برای سرقت اطلاعات مربوط به دسترسی اشخاص از راهكارهایی است كه مجرمان به آن بسنده می كنند و از این طریق اقدامات مجرمانه خودشان را جهت به سرقت بردن اطلاعات مربوط به حساب های بانكی اشخاص در دستور كار دارند و از این طریق به برداشت های غیر مجاز و یا سرقت اینترنتی از حساب اشخاص اقدام می كنند.
وی اظهار نمود: روز به روز تمایل بیشتری از جانب شهروندان است تا اقدامات كاری خویش را در حوزه های مختلف همچون تبادلات مالی به بستر فضای مجازی انتقال دهند و همینطور سازمان ها و نهادهای دولتی همچون موسسات پولی و بانكی هم تمایل پیدا كردند تا خدماتشان در بستر فضای مجازی عرضه كنند كه هم سرعت بیشتری داشته باشد و هم سهولت در كار باشد.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ كه در برنامه ای رادیویی صحبت می كرد، به آمار میزان جرائم در حوزه فیشینگ اشاره نمود و اظهار داشت: در سال های اخیر بخصوص امسال از مجموع جرائمی كه در پلیس فتا گزارش می شود بیشتر از ۶۰ درصد جرائم شامل فیشینگ صفحات جعلی بانكی است.
وی با اشاره به اینكه مجرمان از موضوعات اجتماعی جامعه سوء استفاده می نمایند و كاربران را فریب می دهند، اظهار نمود: مجرمان حوزه سایبری همیشه كاربران را فریب می دهند و آنها را به سمت صفحات جعلی می كشانند.
سرهنگ كاظمی متذكر شد: طمع از نكاتی است كه سبب می شود افراد به سمت صدمه پذیری هدایت شوند و به شكلی برخی از مجرمان با انجام مهندسی اجتماعی یعنی آماده كردن سناریوهای مختلفی از موضوعات اجتماعی روز قربانیان خویش را انتخاب می كنند و آنها را به سمتی كه مد نظر دارند هدایت می كنند تا فریبشان دهند و به مرحله ای برسانند تا اطلاعات مورد نظر را بگیرند. اطلاعات مربوط به حساب بانكی شان را از راه زبان خودشان در اختیار می گیرند و از این طریق اقدامات مجرمانه خویش را انجام می دهند.1398/10/07
09:47:06
5.0 / 5
4620
تگهای خبر: خدمات , دام , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک