از برخورد با مقصران گرمخانه زنان تا پیشنهاد پرداخت وام میلیاردی به جوانان

از برخورد با مقصران گرمخانه زنان تا پیشنهاد پرداخت وام میلیاردی به جوانان به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی برخورد با ۲۴۵ آموزشگاه رانندگی متخلف در كشور، تدوین لایحه ای جدید برای مقابله با «كودك همسری»، عمده علت مرگ ایرانی ها در سال گذشته، جزئیات پیشنهاد پرداخت وام ۲ میلیاردی به جوانان، انتقال یك قلاده پلنگ ایرانی به باغ وحش تهران و... از مهم ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در هفتمین روز دی ماه هستند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، امروز (۷ دی ماه) ۴۵ خبر، مصاحبه و گزارش در اداره اجتماعی ایسنا منتشر گردید كه مهم ترین خبرهای امروز در ادامه می آید و با كلیك روی تیتر آنها می توانید متن كامل خبر را بخوانید:

برخورد بدون بخشایش با مقصران مشكلات احتمالی گرمخانه زنان
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشاركتهای اجتماعی با اشاره به گلایه های زنان كارتن خواب از رفتار نامناسب مدیریت گرمخانه منطقه ۱۲ تهران اظهار داشت: در حال بررسی دقیق مبحث هستیم و اگر محرز شود كه قصورهایی صورت گرفته در جهت حفظ حقوق مددجویان اقدام لازم را بدون بخشایش انجام خواهیم داد.
سید مالك حسینی در گفتگو با ایسنا، در مورد وضعیت گرمخانه زنان در منطقه ۱۲ تهران اظهار داشت: گاها در بازدید از مراكز ویژه نگهداری زنان، بارها با گلایه های در خصوص رفتار بد با این افراد در گرمخانه منطقه ۱۲ روبرو شدیم كه این مساله سبب شد از حراست و بازرسی سازمان درخواست كنم كه نسبت به بررسی این مورد ورود كند.

عمده علت مرگ ایرانی ها در سال گذشته
از كل مرگ های ثبت شده در سال ۱۳۹۷، بیماریهای قلبی و عروقی با ۳۹ درصد بیشترین فراوانی مرگ در بین ایرانی ها را رقم زده است.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر پایه مرگ و میرهای ثبت شده در سال ۱۳۹۷ میانگین سن مردگان برابر ۶۶.۰۹ سال است كه از این میان مردان سهم ۶۴.۰۱ سال و زنان سهم ۶۸.۸۴ سال را به خود اختصاص داده اند. در كشور كمینه میانگین سنی مربوط به استان سیستان و بلوچستان و بیشینه آن مربوط به استان گیلان است بدین سان میانگین سنی شهروندان استان گیلان با ۷۰.۶۰ سال از سایر استان های كشور پارسال بیشتر بوده است.
صرفه جویی های مالی بیمه سلامت به معنای كاهش پوشش های بیمه ای است؟
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، ضمن آنكه اجرای دستورالعمل های ابلاغی از جانب وزارت بهداشت را در صیانت از منابع سازمان بیمه سلامت موثر دانست، یكی از طریق های تحقق این هدف را منطقی كردن عرضه خدمات به بیمه شدگان خواند.
دكتر كوروش فرزین در گفتگو با ایسنا، با تاكید بر اینكه سازمان بیمه سلامت هیچ برنامه ای برای حذف یا كاهش بسته خدمتی خود ندارد، اظهار داشت: تمام اقداماتی كه در صدد اجرای آن هستیم برای منطقی كردن دریافت خدمات از جانب بیمه شدگان مان است. در جهت تبعیت از قانون بودجه، قانون برنامه ششم توسعه و قانون خرید راهبردی خدمات موظف هستیم خدمات خویش را بر مبنای راهنماهای بالینی و دستورالعمل های ابلاغی از جانب وزارت بهداشت طراحی نماییم.
اخطار درباره ۴ بیماری غیرواگیر / مرگ سالانه ۹۷ هزار ایرانی به علت فشارخون
دكتر علیرضا رئیسی -معاون بهداشت وزیر بهداشت ضمن اخطار نسبت به بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر بروز آنها، برنامه این وزارتخانه برای كنترل چهار بیماری اصلی غیرواگیر را شرح داد.
تدوین لایحه ای جدید برای مقابله با «كودك همسری»
زهرا جعفری- كارشناس ارشد دفتر بررسی های امور حقوقی معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از تدوین لایحه جدید برای مقابله با كودك همسری اطلاع داد و اظهار داشت: این لایحه كه حداقل سن ازدواج را برای دختران ۱۳ سال و برای پسران ۱۵ سال تعیین كرده است، با حمایت اعضای كمیته فرعی كمیسیون لوایح دولت به تصویب رسید.
جزئیات پیشنهاد پرداخت وام ۲ میلیاردی به جوانان
روز گذشته معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد كرد تا به جوانان «وام تجمیعی» ۲ میلیارد تومانی پرداخت شود؛ پیشنهادی كه به قول وی می تواند مشكل ازدواج، اشتغال و مسكن جوانان را به صورت یكجا حل كند.
محمدمهدی تندگویان در گفتگو با ایسنا، ضمن تشریح جزئیات چگونگی اجرای این طرح و ضمانتهای لازمه آن، با اشاره به اینكه این یك پیشنهاد است و بعنوان كسی كه در این عرصه بیشتر از ۲ سال شاهد مشكلات جوانان بودم آنرا مطرح می كنم اضافه كرد: تابحال كارهای زیادی از جانب دولت، مجلس و... صورت گرفته كه در نهایت مبحث جوانان در كشور به سامان درستی برسد. بطور قطع تسهیل ازدواج هم جزو اهداف اصلی است.
چرا دانش آموزان، ۶ سال زبان انگلیسی می خوانند ولی چیزی یاد نمی گیرند؟
سرپرست حوزه تربیت و یادگیری زبان های خارجی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در واكنش به اینكه یكی از انتقادهای وارد به آموزش و پرورش این است كه فرزندان ما شش سال زبان می خوانند اما هیچ چیز یاد نمی گیرند؟ اظهار داشت: این گزاره را بسیار شنیده ایم و گویی یك اصل پذیرفته شده است، اما آیا واقعا این گونه است كه دانش آموزان ما به مدت شش سال یعنی از پایه هفتم تا دوازدهم زبان می خوانند و بعد هیچ یاد نمی گیرند؟ گاهی ما چیزهایی را آنقدر شنیده ایم كه بدون هیچ سندی می پذیریم. در حالیكه لزوما هر حرفی كه زیاد تكرار می شود، درست نیست.
رضا خیرآبادی در گفتگو با ایسنا، درباره چالش های كتب درسی زبان انگلیسی و تدوین استانداردهای جدید حوزه یادگیری زبان های خارجی اظهار نمود: این سوال مطرح است كه آیا بهترین كتاب درسی انگلیسی را نوشته ایم؟ پاسخ به این سؤال نیازمند بررسی ابعاد مختلف مبحث است. بطور قطع هر كتاب یا بسته آموزشی علیرغم مزیت ها و احتمالاً كاستی هایش امكان بهبود كیفیت دارد و مولفان و متخصصانی در سطوح مختلف علمی و دانشگاهی داریم كه می توان از ظرفیت آنها برای تدوین كتب بهره جست.
شمال تهران چند مدرسه لاكچری دارد؟/ سكونت اغلب مسؤلان دارای مدرسه در این مناطق
به قول عضو شورای سیاست گذاری و نظارت بر مراكز و مدارس غیردولتی از میان ۱۷ هزار مدرسه غیردولتی، كمتر از ۵۰ مدرسه لاكچری و ویژه هستند كه اغلب در شمال شهر تهران واقع شده اند و بیشتر مسؤلان كه شاید مدرسه هم دارند، آنجا ساكن اند این در حالیست كه دولت باید از مدارس غیر ویژه حمایت كند تا آنها بتوانند با این مدارس خاص رقابت كنند.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، قدرت الله علیزاده درباره مشكلات معلمان و مربیان مدارس و پیش دبستانیهای غیردولتی همچون بیمه و حقوق دریافتی پایین آنها اظهار داشت: انكار نمی كنم كه مبالغ حقوق دریافتی كم است اما همه مدارس اینگونه نیستند.
انتقال یك قلاده پلنگ ایرانی به باغ وحش تهران + فیلم
هفته گذشته یك قلاده پلنگ ماده از پارك پردیسان تهران به باغ وحش ارم منتقل شد. مدیر باغ وحش ارم تهران می گوید: این پلنگ ماده كه اسمش «ماوی» است در خرداد ماه امسال درحالی كه تنها دو ماه داشت از شكارچیان در شهرستان میانه آذربایجان شرقی كشف و ضبط شد.
امیر الهامی به ایسنا می گوید: «ماوی» به علت اینكه در سن دو ماهگی از طبیعت جدا شده بود امكان بازگشت مجدد به زیستگاه را نداشت. بنابراین بعد از كشف و ضبط به پارك پردیسان تهران منتقل شد.
برخورد با ۲۴۵ آموزشگاه رانندگی متخلف در كشور
رئیس مركز صدور گواهینامه پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از برخورد با تخلفات ۲۴۵ آموزشگاه رانندگی در سراسر كشور و تعطیلی آنها اطلاع داد.
سرهنگ احمد كرمی اسد در گفتگو با ایسنا، درباره نظارت بر آموزشگاه های رانندگی اظهار داشت: برابر آمارهای ما در كشور بیشتر از ۲۱۰۰ آموزشگاه رانندگی فعال است كه اغلب آنها آموزشگاه پایه سوم است. ما بر تمام این آموزشگاه ها نظارت داریم و به شكل محسوس و نامحسوس اقدامات آنان و نحوه آموزش و امتحانات را رصد می نماییم.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پنج تیتر خبر پربازدید اداره اجتماعی در دوم دی ماه به ترتیب زیر می آید كه با كلیك روی آنها می توانید متن كامل خبر را بخوانید:
برخورد بدون بخشایش با مقصران مشكلات احتمالی گرمخانه زنان
تدوین لایحه ای جدید برای مقابله با «كودك همسری»
جزئیات پیشنهاد پرداخت وام ۲ میلیاردی به جوانان
شمال تهران چند مدرسه لاكچری دارد؟/ سكونت اغلب مسؤلان دارای مدرسه در این مناطق
چرا دانش آموزان، ۶ سال زبان انگلیسی می خوانند ولی چیزی یاد نمی گیرند؟
1398/10/07
20:47:48
5.0 / 5
4452
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک