باران میكروپلاستیك ها بر سر لندنی ها

باران میكروپلاستیك ها بر سر لندنی ها به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی كارشناسان سلامت در انگلیس با اشاره به اینكه ذرات ریز میكروپلاستیك بر سر ساكنان لندن می بارند، اظهار داشتند: در این شهر بالاترین سطح آلودگی میكروپلاستیك ها گزارش شده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، تاثیرات تنفس یا مصرف كردن ذرات ریز پلاستیكی بر سلامت ناشناخته است و بگفته كارشناسان لازم است تحقیقات بیشتری برای ارزیابی مضرات آن صورت گیرد.
تابحال تنها چهار شهر انگلیس مورد ارزیابی قرار گرفته اند كه در هوای تمامی آنها آلودگی میكروپلاستیك ها وجود داشته است. پژوهشگران بر این باورند تمامی شهرها گرفتار این آلودگی می شوند چونكه منبع میكروپلاستیك ها از قبیل بسته بندی محصولات در تمامی نقاط وجود دارد.
تحقیق اخیر نشان داد كه تمامی كره زمین با معضل آلودگی میكروپلاستیك ها مواجه می باشد. بگفته كارشناسان این ذرات در تمامی نقاط از برف های قطب شمال و خاك های كوهستان ها گرفته تا خیلی از رودخانه ها و اعماق اقیانوس ها یافت می شوند.
پژوهشگران انگلیسی اظهار داشتند: سطح میكروپلاستیك های موجود در هوای لندن شگفت آور است. در بررسی های انجام شده سطح بالایی از میكروپلاستیك ها دیده شده كه بسیار بیشتر از آن چیزی است كه در گذشته گزارش شده است. هرچند به نظر تمامی شهرهای جهان وضعیت مشابهی را تجربه می كنند.
هر سال حدود ۳۳۵ میلیون تن پلاستیك جدید تولید می شود كه خیلی از آنها به محیط زیست راه پیدا می كند.
به گزارش روزنامه گاردین، در این تحقیق میكروپلاستیك های موجود روی پشت بام یك ساختمان ۹ طبقه در مركز لندن جمع آوری شد. پژوهشگران دریافتند در تمامی هشت نمونه گرفته شده ۱۵ پلاستیك مختلف شناسایی شد. بیشتر میكروپلاستیك ها الیاف ساخته از اكریلیك بوده است. تنها هشت درصد از میكروپلاستیك ها ذرات پلی استایرن و پلی اتیلن بودند كه بطور معمول در بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.
منبع:

1398/10/08
10:57:27
5.0 / 5
4444
تگهای خبر: آلودگی , دریا , سلامت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک