معاون فرهنگی دادگستری استان خبر داد:

طرح هر مسجد یك حقوقدان در كردستان شروع می شود

طرح هر مسجد یك حقوقدان در كردستان شروع می شود به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی ایسنا/كردستان معاون فرهنگی دادگستری استان كردستان از آغاز طرح مشاوره حقوقی «هر مسجد یك حقوقدان» در استان كردستان اطلاع داد و اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح، رشد و ارتقای فرهنگ حقوق مردم و وظایف شهروندی، صلح و سازش، ارتقای فرهنگ قانون گرایی، زمینه سازی برای تحكم بنیان خانواده و كاهش طلاق و افزایش اعتماد عمومی به دستگاه قضایی است.


عبدالله دهقان، معاون فرهنگی دادگستری استان كردستان در اولین نشست شورای راهبری طرح «هر مسجد یك حقوقدان» با تسلیت شهادت شهید سردار سلیمانی اظهار نمود: بدون شك راه پرفروغ این بزرگ مرد تاریخ معاصر جهان ادامه دارد و شهادت او پیام مظلومیت ایران و رسوایی متجاوزانی شد كه به هیچ یك از قواعد بین المللی و حقوق كشورها و ملت ها پایبند نیستند.
وی ادامه داد: بر مبنای سند تحول دستگاه قضایی، مبحث توسعه و در دسترس قرار دادن خدمات مشاوره حقوقی برای عموم جامعه با رویكرد كاهش مشكلات قضایی مردم و پرونده های دستگاه قضایی در اولویت برنامه های فرهنگی قوه قضائیه قرارگرفته است.
معاون فرهنگی دادگستری استان كردستان عنوان كرد: مسئولیت اجرای این طرح كه با عنوان شورای راهبردی مركزی مشاوره حقوقی مساجد بوده به معاونت فرهنگی دادگستری محول شده است و اعضای این شورا باید جهت هر چه بهتر برگزار شدن طرح همكاری لازم را با این معاونت داشته باشند.
وی هدف از برگزاری این طرح را رشد و ارتقای فرهنگ حقوقی مردم و آشنا كردن آنان با حقوق و مسئولیت های شهروندی، ارتقای فرهنگ قانون گرایی، برخورد كریمانه در جامعه، ارتقاء كاركرد اجتماعی و نقش آفرینی مساجد در كاهش صدمه های اجتماعی و منازعات، ایجاد صلح و سازش و حل اختلافات و دعاوی، افزایش اعتماد عمومی به دستگاه قضایی، كاهش حجم پرونده های وارده به دستگاه قضایی و زمینه سازی برای تحكیم بنیان خانواده و كاهش طلاق برشمرد.
دهقان تاكید كرد: دادگستری استان كردستان با همكاری سازمان بسیج حقوقدانان استان، این طرح را رسماً شروع كرده و ازاین پس به صورت منظم در مساجد همه حوزه های قضایی استان برگزار می شود.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری، وی طرح «هر مسجد یك حقوقدان» را محدود به زمان خاصی ندانست و خاطرنشان كرد: مقرر است از ظرفیت تمامی حقوق دانان استان استفاده گردد و در این راستا، بهترین مكان برای عرضه مشاوره حقوقی و قضایی، مساجد هستند.
یادآور می شود؛ در این نشست كه نمایندگانی از دستگاه های متولی این طرح حضور داشتند، به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در مورد اجرای هرچه بهتر این طرح پرداختند.1398/10/15
13:18:20
5.0 / 5
4612
تگهای خبر: خدمات , دام , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک