رودخانه های حفاظت شده در لیست برنامه ریزی برای تدوین برنامه های مدیریت زیست بومی

رودخانه های حفاظت شده در لیست برنامه ریزی برای تدوین برنامه های مدیریت زیست بومی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران اظهار داشت: با عنایت به اهمیت روز افزون تالاب ها و رودخانه ها و ارزش ها و كاركردهای مختلف آنها در عرضه خدمات به جوامع انسانی، رودخانه های حفاظت شده هم در لیست برنامه ریزی برای تدوین برنامه های مدیریت زیست بومی قرار گرفته اند.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا علی ارواحی از برگزاری كارگاه سوم تدوین برنامه مدیریت جامع زیست بومی رودخانه كشف رود با هدف تعیین ساختار سازمانی و پروتكل های پایش این برنامه اطلاع داد.

علی ارواحی با اشاره به تدوین برنامه های مدیریت جامع برای اكوسیستم های آبی، اضافه كرد: با عنایت به اهمیت روز افزون تالاب ها و رودخانه ها و ارزش ها و كاركردهای مختلف آنها در عرضه خدمات به جوامع انسانی، رودخانه های حفاظت شده هم در برنامه ریزی برای تدوین برنامه های مدیریت زیست بومی قرار گرفته اند.

وی افزود: از آن جمله تدوین برنامه مدیریت جامع رودخانه كشف رود با رویكرد زیست بومی در دستور كار قرار گرفته است و به دنبال آن كارگاه سوم تدوین این برنامه با حضور تمامی ذینفعان در مشهد برگزار گردید.

ارواحی افزود: در این كارگاه دست اندركاران این رودخانه نحوه حفاظت مشاركتی و احیاء این رودخانه را در چارچوب ساختار سازمانی فرابخشی مدیریت رودخانه، مشخص و تعیین كردند.

وی همینطور با اشاره به اهمیت پایش اجرای برنامه و شرایط فیزیكی رودخانه، اضافه كرد: پروتكل های پایش هم همچون اجزای مهم برنامه مدیریت هستند كه در این كارگاه نهادهای مسئول پایش و نحوه پایش با مشاركت تمام دست اندركاران مشخص شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، ارواحی در انتها به مشكلات و تهدیدات این رودخانه پرداخت و اظهار داشت: همچون تهدیدات اصلی این رودخانه استقرار منابع آلاینده در حاشیه این رودخانه و ورود فاضلاب ها به شكل های مختلف است كه بویژه این مورد در محدوده و پایین دست شهر مشهد مشكلاتی را برای اكوسیستم رودخانه پدید آورده كه با همكاری و تشریك مساعی استانداری خراسان رضوی، شهرداری مشهد و اداره كل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در دست پیگیری و رفع تهدیدات است.
1398/10/18
18:52:27
5.0 / 5
4635
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک