ایران تنها كشور مسلمان دارای دانش شناسایی خون نادر است

ایران تنها كشور مسلمان دارای دانش شناسایی خون نادر است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیرعامل سازمان انتقال خون ضمن برشمردن مزایای گسترش برنامه ملی اهدای خون نادر، اظهار داشت: ایران تنها كشور مسلمان است كه فناوری و دانش شناسایی و ذخیره سازی خون نادر را دارا است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دكتر پیمان عشقی در مراسم بزرگداشت روز ملی خون های نادر، نجات جان یك نفر را مانند نجات جان تمام انسانها دانست و اضافه كرد: این ما را دلگرم می كند كه در مسیری قرار گرفته ایم كه نجات بخش جان هموطنانمان است.
مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به باور اغلب مردم به اینكه گروه خون oمنفی نادر بشمار می رود اظهار داشت: 3 درصد مردم كشورمان دارای این گروه خونی هستند اما گروه های خون نادر در یك هزار تا 5000 نفر جمعیت مشاهده می شوند و گروه های بسیار نادر هم بین 5 تا 10 هزار نفر جمعیت یك مورد قابل مشاهده می باشد.

وی تصریح كرد: در كشورمان كسانی هستند كه تنها از گروه خونی خودشان می توانند استفاده كنند و به این منظور خون خویش را باید ذخیره كنند و این خدمتی است كه سازمان انتقال خون انجام می دهد.

دكتر عشقی با اشاره به مورد خون نادر شناسایی شده یك خانم در زاهدان اظهار داشت: تنها برادر این خانم هم خون وی بود و مواردی از این دست لزوم تقویت طرح ملی خون های نادر را اثبات می كند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران راه اندازی آزمایشگاه سرولوژی و رفرانس و تشكیل تیم تخصصی قوی كه در این رابطه شكل گرفته است را لازمه این سیستم دانست كه كاری دشوار بشمار می رود.

برپایه گزارش وبدا، وی با تاكید به برتری علمی ایران در زمینه خون نادر و سرولوژی اختصاصی اظهار داشت: ایران الان مرجع كشورهایی به حساب می آید كه با ما قطع رابطه كرده اند یا كشورهایی در منطقه كه به سختی زیر پرچم برتری علمی ایران قرار می گیرند اما در این حوزه ناچار به مكاتبه، مراوده و درخواست نمونه شده اند.
1398/10/20
16:12:02
5.0 / 5
4874
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک