علت بارش های شدید جنوب كشور چیست؟

علت بارش های شدید جنوب كشور چیست؟ خرید و فروش حیوان خانگی: رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی كشور دو عامل «تغییر پذیری آب و هوا» و «تغییرات اقلیمی» را علت تغییر الگوی بارش ها و بارش های شدید در جنوب كشور می داند.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، از ابتدای امسال تابحال استان های جنوبی كشور چندین بار سیل های بزرگ و خسارت آوری را تجربه كرده اند. از طرف دیگر همزمان با بارش های شدید در جنوب كشور، بارش ها در استان های غربی كه همواره از میزان خوبی بارش برخوردار بوده اند از شروع سال آبی تابحال كمتر از حد نرمال گزارش شده است. احد وظیفه - رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی كشور - در گفت و گو با ایسنا درباره علت تغییر الگوی بارش ها در كشور اظهار نمود: در درجه اول می توان به این مساله اشاره نمود كه آب و هوا و اقلیم به صورت جهانی همواره تغییرپذیر است همین طور تغییرات اقلیمی الگوهای جوی را تا حدودی تحت تاثیر قرار داده است.

وی با اشاره به اینكه سیستم های هواشناسی حركت موجی دارند و فرآیندهای گسترده ای نیز در شكل گیری این امواج دخالت می كنند، اشاره كرد: برای مثال نوسانات جنوبی، نوسانات دو قطبی اقیانوس هند، نوسانات پرفشار سیبری و نوسانات اقیانوس اطلس شمالی امواج بزرگ مقیاسی هستند كه كه در شكل گیری امواجی كه از غرب به شرق حركت می كنند، تاثیرگذارند.

رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی كشور با اشاره به اینكه سال قبل ما در كشور بارندگی خوبی داشتیم اما اروپای غربی سال خوبی از نظر بارندگی نداشت، اظهار داشت: امواج در این بازه زمانی به شكلی شكل گرفته بود كه بخش گرم و پایدار آن در اروپای غربی قرار داشت و بخش ناپایدار آن روی شرق مدیترانه و خاورمیانه گسترده شده بود.

وظیفه با اشاره به اینكه هم اكنون امواج جوی به شكلی است كه بارش های خوبی در سواحل شرقی خلیج فارس پیش بینی می شود، اظهار نمود: اقلیم همواره ثابت نیست و ثابت نبودن آن لزوما به تغییرات اقلیمی مربوط نمی گردد.

وی درانتها اظهار داشت: هم اكنون سال ۲۰۱۹ گرمترین سال تاریخ در بعضی از كشورهای جهان مانند استرالیا گزارش شده است.

منبع:

1398/10/22
15:59:02
5.0 / 5
4625
تگهای خبر: آب , اقلیم , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک