تاثیر افزایش دمای اقیانوس ها بر حیات لاك پشت ها

تاثیر افزایش دمای اقیانوس ها بر حیات لاك پشت ها خرید و فروش حیوان خانگی: افزایش دمای اقیانوس ها و تغییرات جریان های اقیانوسی، لاك پشت های چرمی را مجبور كرده تا برای دستیابی به غذا از محل تولد خود مسافت های طولانی و خسته كننده، گاهی تا حدود دو برابر بیشتر از حد معمول را طی كنند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، برمبنای مطالعات سازمان "صلح سبز" و یك موسسه تحقیقاتی فرانسوی، لاك پشت ها بعد از تولد باید برای تغذیه به سمت آب های خنك تر حركت كنند اما افزایش دمای اقیانوس ها به معنای آن است كه بعضی از این لاك پشت ها باید برای رسیدن به مناطق مناسب، مسافت بیشتری را شنا كنند.
كارشناسان حیات وحش سال قبل ۱۰ لاك پشت چرمی ماده تازه متولد شده را در دو ساحل گویان فرانسه علامت گذاری كردند و سپس مهاجرت آنها را در بین اقیانوس اطلس شمالی پیگیری كردند. بعضی از این لاك پشت ها مسیرهایی تا فرانسه و نوا اسكوشیا در شمال شرقی كانادا را برای یافتن منابع غذایی همچون عروس های دریایی كه غذای اصلی آن هاست، طی كرده بودند.
این هفته دانشمندان آگهی دادند كه دمای اقیانوس ها در پنج سال اخیر به بالاترین میزان خود رسیده و امسال ركورد جدیدی را بر جای گذاشته است.
گرم شدن اقیانوس ها خطرهای آشكاری جهت زندگی انسان به همراه دارد، برای اینكه منجر به وقوع طوفان های شدیدتر و بالا آمدن سطح دریا می شود اما تأثیر فركانس فزاینده امواج گرمایی در دریا روی گونه های دریایی بسیار كمتر مورد مطالعه قرار گرفته است. شواهدی وجود دارد كه نشان میدهد بعضی از گونه ها همچون ماهی های مهم تجاری مانند ماهی روغن (ماهی كاد) در جستجوی آب های خنك تر به سمت قطب ها حركت می كنند اما هنوز به تحقیقات بیشتری برای شفاف شدن این مساله نیاز است.
در مثال دیگری از خطرات متوجه حیات دریایی ناشی از اقدامات انسانی، لاشه یك لاك پشت مورد ردیابی در یك ساحل واقع در سورینام در فاصله ۱۲۰ كیلومتری نقطه شروع مهاجرت در حالی پیدا شد كه به سبب گرفتار شدن در یك تور ماهیگیری غرق و تلف شده بود.
برآوردها نشان میدهد بیشتر از نیمی از لاك پشت ها پلاستیك خورده اند. این حیوانات هم چنین با خطر صید بیش از اندازه مواجه اند، در صورتیكه خود طعمه های اصلی نبوده و بطور اشتباه شكار می شوند.
به نوشته روزنامه گاردین، سواحل گویان فرانسه كه زمانی محل مناسبی برای تخم گذاری لاك پشت ها بود، حالا خانه تنها بخش كوچكی از لاك پشت ها نسبت به ۳۰ سال قبل شمرده می شود. سال قبل نیز نبود لاك پشت های چرمی در یكی از سواحل محافظت شده نیكاراگوئه نگرانی های بسیاری را برانگیخت.
منبع:

1398/10/25
20:03:01
5.0 / 5
4810
تگهای خبر: آب , حیات وحش , حیوان , حیوانات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک