تقویت سامانه بارشی در نوار غربی كشور

تقویت سامانه بارشی در نوار غربی كشور خرید و فروش حیوان خانگی: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی از بارش در نوار غربی كشور، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مركزی، بخش هایی از مركز و جنوب كشور آگاهی داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا در این باره اظهار نمود: برمبنای آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی امروز جمعه (۲۷ دی ماه) با تقویت سامانه بارشی در شمال غرب و غرب كشور برای این مناطق از اواخر وقت، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مركزی بارش باران و برف پیش بینی می شود؛ در سواحل غربی دریای خزر نیز شاهد بارش پراكنده خواهیم بود.
وی افزود: طی روز شنبه (۲۸ دی ماه) نیز بارش در نوار غربی سواحل غربی دریای خزر ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مركزی، بخش هایی از مركز و جنوب كشور ادامه خواهد داشت كه شدت آن در غرب و جنوب غرب خواهد بود. گفتنی است بارش در مناطق جنوبی گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید هم راه است.
مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه طی روز یكشنبه ( ۲۹ دی ماه) در اغلب مناطق كشور به جز استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان شاهد ابرناكی و بارش خواهیم بود، اظهار داشت: این بارش ها در مناطق سردسیر و مرتفع به شكل برف در مناطق جنوبی گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود.
ضیاییان اضافه كرد: طی روز دوشنبه ( ۳۰ دی ماه) نیز برای نوار شمالی كشور، بخش هایی از غرب و جنوب شرق بارش باران و برف و برای مناطقی از كشور بارش پراكنده پیش بینی می شود. این سامانه روز سه شنبه در سواحل دریای خزر، غرب، بخش هایی از مركز، جنوب غرب و شمال شرق فعالیت خواهد داشت.
مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی اظهار نمود: از روز شنبه تا آخر هفته آینده با نفوذ هوای سرد شمالی به كشور و ماندگاری آن شاهد كاهش نسبی دما در این مناطق خواهیم بود. طی دو روز آینده نیز در شرق، جنوب شرق، غرب و جنوب غرب كشور وزش باد پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: اواخر وقت روز شنبه و طی روز یكشنبه غرب دریای خزر و روز شنبه شمال خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.
مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی درانتها درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۸ دی ماه) نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعات با بارش باران و برف همراه خواهد بود و دمای هوا در گرم ترین و سردترین زمان به ۶ و ۳ درجه سانتیگراد می رسد. آسمان پایتخت یكشنبه (۲۹ دی ماه) با بیشترین و كمترین دمای ۵ و ۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
منبع:

1398/10/27
12:21:14
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: بارش , دام , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک