مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی:

نیروگاه شازند به اندازه گاز دریافتی برق تولید می كند

نیروگاه شازند به اندازه گاز دریافتی برق تولید می كند به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی ایسنا/مركزی مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: نیروگاه شازند به اندازه گاز دریافتی برق تولید می كند و مازوت نمی سوزاند.


رضا میرزایی امروز سه شنبه در هفتمین جلسه شورای اداری استان در سال ۹۸ كه در سالن غدیر استانداری برگزار شد، بیان نمود: طی ۳۰۶ روز سالجاری، ۲۶۶ روز پاك و سالم در اراك به ثبت رسیده و تابحال ۳۹ روز ناسالم برای گروه های حساس و یك روز ناسالم برای تمامی گروه های سنی گزارش شده است.
وی با اشاره به ۸۵ روز ناسالم در سال ۹۵، ۵۵ روز در سال ۹۶، ۴۴ روز در سال ۹۷ و ۴۰ روز در سال ۹۸ اضافه كرد: روزهای ناسالم امسال نسبت به ۹۵، ۵۳ درصد و نسبت به سال قبل ۱۰ درصد كاهش یافته است كه این امر حاصل انجام تكالیف محول شده به دستگاه های مربوطه، توزیع سوخت پاك، راه اندازی تقاطع های غیرهمسطح، ایجاد جایگاه سوخت CNG، گازرسانی به واحدهای آلاینده و كوره های آجرپزی و... است.
میرزایی با تاكید براینكه امسال دو موج آلودگی در اراك داشتیم كه از چهارم آذرماه شروع شد و شاخص كیفیت هوا به ۱۶۲ رسید، اظهار داشت: تابحال در هیچ روزی بدون دلیل مدارس تعطیل نشده اند و كارگروه اضطرار در زمان مناسب تشكیل جلسه داد، همینطور با عنایت به دستور دادستان و پیگیری مدیریت ارشد استان مقرر شد كه نیروگاه به اندازه گاز دریافتی برق تولید نماید و مازوت نمی سوزاند.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی با اشاره به بازبینی طرح جامع كاهش آلودگی هوای اراك طی سه سال گذشته و تهیه سیاهه انتشار كه هر دو آخر سال جاری به اتمام می رسند و پلمب و كاهش فعالیت ۱۸۵ واحد آلاینده غیرمجاز در حاشیه اراك كه به كاهش آلودگی كمك كرد، اضافه كرد: ۱۳ بهمن ماه روز جهانی تالاب هاست كه امسال تابحال ۱۵ جلسه كارگروه تالاب ها و كمیته های مربوطه برگزار شده است و استان مركزی سال آینده همزمان با روز تالاب ها در همایشی میزبان استان های كشور خواهد بود.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در این نشست مدیركل دفتر امور اجتماعی استانداری مركزی به عرضه عملكرد ۵ ماهه خود در این جایگاه پرداخت و اظهار داشت: استان مركزی هم اكنون ۴۵۳ سمن ثبت شده دارد كه البته تعداد نهادهای مردمی فعال كمتر از سمن های ثبت شده است.
احمد سجادی اضافه كرد: امسال مجوز ۱۴ سمن شهرستانی، ۹ سمن استانی و ۵ نمایندگی سمن های ملی صادر گردیده است.
وی بیان نمود: استان مركزی در حوزه سوانح رانندگی جایگاه دوم كشور را دارد و با ۶۰۰ كشته و ۱۳ هزار مجروح جایگاه خوبی در این عرصه ندارد، هرچند كه ۶۵ درصد تصادفات مربوط به پلاك های عبوری و غیربومی است، اما با این وجود به پیشنهاد هیات اندیشه ورز استان گفتمان غالب مجامع سلامت در شهرستان ها بحث ترافیك و سوانح رانندگی است.
سجادی ایجاد دهكده خانواده، خانه ریاضی، گذر فرهنگ و هنر، مركز علوم و فنون، پارك هنرمندان و... را همچون برنامه های پیش روی این دفتر بیان كرد.
در این نشست فلاحتی مطلق مدیركل زندان های استان مركزی هم گزارشی از عملكرد سه ساله این مجموعه عرضه كرد و اضافه كرد: ۷ نفر محكوم به اعدام، با حفظ قرآن كریم عفو شدند؛ ۷ هزار و ۵۹۱ نفر گواهی مهارت دریافت نمودند و ۸۳۴ نفر هم در كارگاه های درون و بیرون زندان مشغول به كار هستند.1398/11/01
17:38:11
5.0 / 5
4360
تگهای خبر: آلودگی , ثبت , حفاظت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک