توسط محققان كشور عرضه شد

نانو سامانه ای برای رفع عوامل بیماری زا و خالص سازی هوا

نانو سامانه ای برای رفع عوامل بیماری زا و خالص سازی هوا خرید و فروش حیوان خانگی: پژوهشگران یكی از شركت های فناور با استفاده از خاصیت فتوكاتالیستی نانوذرات نانوساختارهای اكسید تیتانیوم سامانه ای برای تصفیه هوا عرضه نموده است كه بدون نیاز به فیلتر علاوه بر خالص سازی هوا امكان میكروب كشی و عوامل بیماری زا را دارد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، یكی از شركت های فناور دستگاهی برای تصفیه هوا ساخته است كه در آن نیاز به استفاده از فیلتر نیست، بلكه در این سامانه خالص ساز هوا با استفاده از توری های آلومینیومی آغشته به نانوذرات TiO2 (نانوساختارهای اكسید تیتانیوم) می تواند ذرات آلاینده هوا را از بین ببرد.
عذرا عطایی، مدیرعامل این شركت با اشاره به اینكه طراحی و ساخت این دستگاه محصول ۶ سال تحقیق و پژوهش پژوهشگران این شركت و با همكاری دانشگاه الزهرا بوده است، اظهار نمود: این سامانه قابلیت زدایش مواد آلاینده محیطی و همین طور عوامل بیماری زا را دارد.
عطایی، فناوری به كار رفته در این سامانه را شامل سه بخش "دمش هوا"، "لامپ UV" و "توری آلومینیومی آغشته به نانوذرات دی اكسیدتیتانیوم" دانست و اظهار نمود: تركیب این سه بخش منجر به آزاد شدن H2O2 (هیدروژن پراكسید یا آب اكسیژنه) می شود. تابش UV روی توری موجب انجام فعالیت فتوكاتالیستی شده كه با این كار H2O2 رهاسازی می شود. H2O2 تولیدشده با عوامل بیماری زا نظیر قارچ و باكتری برخورد كرده و منجر به لطمه DNA آنها می شود كه این امر در نهایت به از بین رفتن عوامل بیماری زا در محیط كمك می نماید. بدین سبب این فناوری جهت استفاده در بیمارستان ها و فضاهای حساس مناسب می باشد.
وی افزود: از طرف دیگر H2O2 می تواند با برخی آلاینده های محیطی نظیر آمونیاك و بنزن تركیب شود و آنها را به مواد كم خطرتر تبدیل كند، بدین سبب از این سامانه برای تصفیه هوای محیط هایی نظیر منازل یا فضاهای اداری می توان بهره برد.
این محقق اضافه كرد: تست های این فناوری در مراكز مختلف نظیر انستیتو پاستور موردآزمایش قرار گرفته و تایید شده است. اخیرا نیز گواهی نانومقیاس این فناوری از طرف ستاد توسعه فناوری نانو صادر گردیده است.
وی با اشاره به اینكه نمونه مشابه خارجی این محصول وجود دارد، اما در آنها از ذرات میكرونی استفاده شده است، اشاره كرد: از آنجایی كه در این محصول ذرات نانومقیاس به كار رفته، در نتیجه عملكرد این سامانه حداقل ۲۰ درصد بهتر از نمونه های خارجی است. این فناوری به سبب عملكرد بالا و قیمت مناسب مزیت صادراتی دارد.
منبع:

1398/11/06
22:08:13
5.0 / 5
4728
تگهای خبر: آب , بیماری , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک