برای چه میمون و بز وارد می كنیم؟

برای چه میمون و بز وارد می كنیم؟ باتوجه به افزایش واردات انواع حیوانات زنده از قبیل میمون و بز، رئیس سازمان دامپزشكی اهداف واردات این حیوانات را مطرح و اعلام نمود: واردات انواع حیوان زنده با هر هدفی فقط با مجوز سازمان دامپزشكی امكان پذیر است و آنچه به صورت رسمی وارد شده، مجوز این سازمان را دارد.علیرضا رفیعی پور در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: هرگونه حیوان زنده ای بخواهد از مرزهای كشور به صورت رسمی وارد شود، باید از سازمان دامپزشكی مجوز داشته باشد؛ در غیر این صورت امكان ورود ندارد.

وی اضافه كرد: واردات انواع حیوان زنده غالبا با اهداف تحقیقاتی مانند میمون صورت می گیرد یا آنكه بهبود و اصلاح ژنتیكی مدنظر است كه می توان به واردات بز اشاره كرد كه در این صورت هر آنچه در آمار گمرك ثبت شده است، دقیقا با مجوز سازمان دامپزشكی وارد شده و همه مراحل قرنطینه ای و بهداشتی را برای دریافت مجوز گذرانده است.

رئیس سازمان دامپزشكی اظهار داشت: اگر دام زنده مانند بز غیر از اهداف تحقیقاتی و اصلاح ژنتیكی قرار باشد به كشور وارد شود، فقط از دو طریق امكان پذیر است كه می توان به واردات دو استان سیستان و بلوچستان و گلستان(اینچه برون) اشاره كرد؛ چون كه بعنوان مثال در سیستان و بلوچستان به گونه ای برنامه ریزی كرده ایم كه دام های وارداتی فقط در این استان مورد استفاده قرار گیرند و از آنجا خارج نشوند.

بر اساس آمار گمرك جمهوری اسلامی ایران طی هفت ماهه نخست امسال بیش از ۱۵ هزار تن انواع حیوان زنده از قبیل میمون و بز به ارزش بالغ بر ۳۱. ۵ میلیون دلار از كشورهای مختلف وارد شده كه از نظر وزنی ۱. ۶۱ درصد و از نظر ارزشی ۱۰. ۶۸ رشد را نسبت به همین بازه زمانی در سال قبل تجربه كرده است. 

1396/09/12
23:35:54
5.0 / 5
6739
تگهای خبر: حیوان , دام , دامپزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک