ابلاغ دستورالعمل پویش درختكاری امسال از طرف معاون وزیر كشور

ابلاغ دستورالعمل پویش درختكاری امسال از طرف معاون وزیر كشور خرید و فروش حیوان خانگی: دستورالعمل پویش درختكاری سال 1398 باهدف گسترش فرهنگ درختكاری معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور برای اجرا در كشور به معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری ها ابلاغ گردید.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا اهداف دستورالعمل پویش درختكاری سال ۱۳۹۸ كه از طرف دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها تهیه شده عبارتست از: ترویج فرهنگ درختكاری و حفظ و نگهداری آن در میان اقشار مختلف جامعه، توسعه فضای سبز شهری و جنگل های دست كاشت اطراف شهرها(كمربند فضای سبز) با هدف جلوگیری از ساخت و سازهای غیراصولی و گسترش بی رویه شهرها و پیش گیری از گسترش مناطق حاشیه نشینی، كنترل آلودگی محیط زیست و ارتقای كیفیت آن و تقویت روحیه مشاركت در اقشار مختلف مردم، سازمان های مردم نهاد و دستگاه های دولتی و غیردولتی.

در این دستورالعمل، فعالیت ها و اقدامات مشتمل برفعالیت های فرهنگی و آموزشی، كارهای اجرایی شامل شناسایی عرصه های مناسب جهت كاشت درخت با اولویت های موجود، شناسایی و تهیه درختان مناسب جهت كاشت در عرصه های انتخاب شده با رعایت موارد و ضوابط موجود، آماده سازی زمین جهت غرس نهال، كاشت نهال و نگهداری از درختان كاشته شده، مزیت ها و آثار استفاده از درختان و درختچه های زینتی در عرصه های فضای سبز و نظارت بر اجرای دستورالعمل تشریح شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، متن نامه ابلاغ دستورالعمل پویش درختكاری سال 1398 كه با امضای مهدی جمالی نژاد - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور به معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری ها به شرح زیر است:

«همانگونه كه مطلعید فضای سبز شهری در ارتقای كیفیت محیط زیست شهری و ارائه خدمات اجتماعی، اكولوژیكی به شهروندان نقش بسزایی دارد و توجه به آن در مدیریت شهری خصوصاً در شهرهای بزرگ كه با پدیده آلودگی هوا مواجهند، حائز اهمیت می باشد. در این راستا مقرر است در یك اقدام هماهنگ «پویش سراسری درختكاری» با شعار «درخت دوستی بنشانیم» در تمامی شهرهای كشور با همكاری و مشاركت اقشار مختلف مردم، سازمان های مردم نهاد، دستگاه های دولتی و غیردولتی راه اندازی شود.»

در ادامه این دستورالعمل آمده است: «بر همین اساس «دستورالعمل پویش درختكاری» كه بمنظور ایجاد وحدت رویه در دستیابی به اهداف این پویش تدوین شده است برای ابلاغ به شهرداری های تابعه ارسال می شود.»

بر اساس این دستورالعمل لازم است كه معاونان امور عمرانی استانداری ها اقداماتی را انجام دهند. بر این اساس تمامی ملاحظات علمی مربوط به انتخاب نهال متناسب با عملكرد عرصه، نیاز آبی كم، بومی، مقاوم و سازگار با اقلیم رعایت شود. بهره گیری از مشاركت شهروندان و ظرفیت تشكل های مردم نهاد، سمن ها، گروه های دانش آموزی، بسیج و... مدنظر قرارگیرد و برنامه ریزی جهت همكاری در كاشت رایگان درخت در اراضی نیروهای نظامی، انتظامی و ادارات با هماهنگی و درصورت درخواست به عمل آید. همكاری و همراهی تمامی دستگاه های ذیربط خصوصاً دستگاه های ذیربط در بخشنامه اجرایی ماده 22 قانون هوای پاك(آیین نامه اجرایی) مدنظر قرارگیرد، استفاده از تمامی ظرفیت ها جهت اطلاع رسانی، پشتیبانی از پویش سراسری درختكاری با همكاری صدا و سیما و اصحاب رسانه ها استانی و محلی تاكید شود.

در اختتام این دستورالعمل، آمده است: «نظارت عالی بر حسن اجرای پویش درختكاری در سطح استان بر عهده معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری است.»

منبع:

1398/11/16
23:19:51
5.0 / 5
4711
تگهای خبر: آب , آلودگی , آموزش , اقلیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک