باد و برف و باران در غالب مناطق كشور

باد و برف و باران در غالب مناطق كشور خرید و فروش حیوان خانگی: مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی اعلام نمود كه از پس از ظهر امروز (جمعه) با ورود سامانه بارشی به كشور در بعضی نقاط شمال غرب،  غرب و دامنه های زاگرس مركزی بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف شروع می شود.


صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، بیان كرد: بر طبق تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدلها در روز جمعه روند افزایشی نسبی دما در غالب مناطق كشور و وزش باد شدید در سواحل خزر، اردبیل، برخی نقاط شمال غرب و غرب پیش بینی می شود. از بعدازظهر جمعه با ورود سامانه بارشی به كشور در بعضی نقاط شمال غرب، غرب و دامنه های زاگرس مركزی بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف شروع می شود.
بگفته وی، روز شنبه (۱۹ بهمن) با گسترش و تقویت سامانه بارشی این شرایط در مناطق شمال غرب، غرب، برخی نقاط جنوب غرب، دامنه های زاگرس مركزی، دامنه های جنوبی البرز مركزی و سواحل غربی خزر ادامه خواهد داشت.
مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی همین طور اعلام نمود: در روز یكشنبه (۲۰ بهمن) علاوه بر مناطق ذكر شده در روز قبل در سواحل مركزی و شرقی خزر بارش رخ خواهد داد. همین طور روز دوشنبه (۲۱ بهمن) در بخش های از شمال غرب، غرب، سواحل شمالی، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مركزی و شرقی، زاگرس مركزی، شمال شرق و شرق بارش برف و باران و وزش باد شدید و در جنوب شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.
ضیائیان با بیان این كه روز سه شنبه نیز در سواحل خزر، شمال شرق، شرق و نواحی مركزی كشور بارش برف و در جنوب شرق رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود، اظهار داشت: از روز یكشنبه تا سه شنبه در غالب مناطق كشور كاهش دمای ۸ تا ۱۵ درجه پیش بینی می شود. همین طور از اواخر وقت روز شنبه تا روز دوشنبه دریای خزر به جهت وزش باد شدید مواج و طوفانی است و به جهت كاهش شدید دما بارش برف در استان های ساحلی خزر رخ خواهد داد.
وی اشاره كرد: از روز شنبه تا سه شنبه وزش باد شدید در غالب مناطق كشور پیش بینی می شود.
مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوای پایتخت طی دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا (شنبه، ۱۹ بهمن) كمی ابری به تدریج افزایش ابر و وزش باد گاهی رگبار باران و وزش باد شدید با حداقل دمای ۵ و حداكثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و روز یكشنبه نیمه ابری تا ابری و وزش باد گاهی بارش باران و برف و وزش باد شدید با حداقل دمای ۲ و حداكثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
منبع:

1398/11/18
14:46:37
5.0 / 5
4259
تگهای خبر: بارش , دام , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک