معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران خبر داد

تخریب ۱۵۰ كوره تولید زغال در شهرستان ری

تخریب ۱۵۰ كوره تولید زغال در شهرستان ری به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون نظارت و پایش اداره كل محیط زیست استان تهران از تخریب ۱۵۰ كوره تولید زغال در سطح شهرستان ری اطلاع داد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمد رستگاری در چهلم و سومین جلسه كارگروه ملی كاهش آلودگی هوای كلانشهرها با اشاره به ماده ۱۶ قانون هوای پاك در مورد برخورد با واحدهای آلاینده ای كه اجازه همكاری نمی دهند، اظهار داشت: روند كیفیت هوای تهران سال جاری مطلوب نبوده است هر چند كه نسبت به سال های گذشته روند بهتری داشته ایم البته به جز سال ۹۷ كه سال بسیار خوبی به لحاظ كیفیت هوا بود.

وی در تشریح اقدامات اداره كل محیط زیست استان تهران به ۸۰۲۰ پایش از واحدهای مختلفی كه احتمال آلایندگی آنها وجود داشته اشاره و اظهاركرد: از این میان ۳۸۳۴ اخطاریه صادر و ۶۱ واحد ظرف ۹ ماهه نخست سال جاری پلمب شد كه ۳۳ مورد بعد از حل مشكلات آلایندگی فك پلمب شدند و ۱۲۷ واحد كه عموما واحدهای غیرمجاز ریخته گری بودند، جمع آوری شدند.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه طی سه دوره در سال ۹۸، ۲۰۱ مورد از صنایع آلاینده از میان ۲۲۹۲ مورد پایش آلاینده بوده اند و این پایش ها ظرف مدت ۹ ماه انجام شده است، اظهار داشت: بیشترین واحدهای آلاینده در پاكدشت مستقر هستند و برنامه ساماندهی ویژه ای برای آنها در نظر گرفته شده است و در این راستا مراجع غذایی هم همكاری خوبی كرده اند.

وی افزود: در ابتدای آبان ماه سالجاری و همزمان با تشدید آلودگی هوا تیم ویژه ای برای پایش های ویژه كه عموما شبانه هم بود، تشكیل شد و ۲۶۱۸ واحد مورد پایش قرار گرفت. در این پایش ها ۷۰ واحد آلاینده غیرمجاز و یا دارای فعالیتی كه در زمان اضطرار مجاز نمی باشد، پلمب شدند همینطور از همگی صنایع عمده در استان تهران كه كمتر از ۱۰ مورد صنعت بزرگ مقیاس هستند، نمونه گیری انجام شد و بیشتر آنها با حدود مجاز مطابقت داشتند اما گازوئیل تحویلی به نیروگاه ها در بعضی موارد گوگرد بالایی در آنها دیده شده است كه باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون نظارت و پایش اداره كل محیط زیست استان تهران تاكید كرد: در شرایط اضطرار برای واحدهای عمده، ناظر مستقیم قرار گرفت و بعضی از موارد همچون نیروگاه برق دماوند به مراجع قضایی ارائه شد و اخطاریه هایی به برخی نیروگاه ها داده شد.

رستگاری در انتها اظهار داشت: علاوه بر پسماندسوزی منابع متغیر دیگری هم مانند كوره های تولید زغال بخصوص در بخش كهریزك وجود دارد كه به شدت آلاینده هستند و متأسفانه تعداد آنها رو به افزایش است كه گزارش این موارد به دادستان تهران عرضه شده است. ۱۵۰ كوره در شهرستان ری با عنایت به دستور قضایی تخریب و گزارش آن به مراجع قضایی ارسال شد. بدون شك بحث پسماندسوزی بعنوان یك دغدغه باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.
1398/12/01
13:25:55
5.0 / 5
4250
تگهای خبر: آب , آلودگی , دام , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک