تاكید سازمان محیط زیست بر جمع آوری و امحای صحیح پسماندهای كرونا

تاكید سازمان محیط زیست بر جمع آوری و امحای صحیح پسماندهای كرونا به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیر كل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینكه قوانین مشخصی برای جمع آوری و امحای پسماندهای عفونی بیمارستانی وجود دارد، تصریح كرد: لازم است كه این قوانین در بیمارستان هایی كه برای درمان مبتلایان به كروناویروس در نظر گرفته شده است با دقت بیشتری اجرایی شود.حسن پسندیده در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه بر مبنای منابع تولیدكننده پسماند، شیوه های مختلفی برای مدیریت آنها پیشبینی شده است، اظهار نمود: برای مثال دستور العمل های مشخصی در زمینه جمع آوری و امحای پسماندهایی كه در انتقال بیماری ها و عفونت ها اثرگذار هستند، وجود دارد.

وی با اشاره به اینكه وزارت بهداشت هم ضوابط مشخصی برای ضدعفونی كردن تجهیزات و بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی دارد، خاطرنشان كرد: نظارت بر حسن اجرای این ضوابط در بیمارستان ها و مراكز درمانی برعهده این وزارتخانه است.

مدیر كل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به اینكه ابزارهایی كه برای مبتلایان به كروناویروس مورد استفاده قرار می گیرند به علت آنكه می توانند سبب انتقال ویروس شوند جزو پسماندهای عفونی قلمداد می شوند، خاطرنشان كرد: وزارت بهداشت و مراكز درمانی موظف می باشند كه تمهیدات لازم را برای عدم انتشار آلودگی آنها به محیط بیرون اتخاذ كنند.

پسندیده اضافه كرد: چهار دسته پسماند اصلی شامل پسماندهای عفونی، پسماندهای تیز و برنده، پسماندهای شیمیایی و دارویی و پسماندهای عادی در بیمارستان ها تولید می شود. برای مدیریت تمام این پسماندها و با عنایت به اثری كه روی محیط زیست دارند الزاماتی در مراحل جمع آوری، نگهداری، حمل و نقل، بی خطرسازی و امحا وجود دارد.

مدیر كل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست در انتها تصریح كرد: سفارش ما به كاركنان وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشكی این است كه باتوجه به نوع ویروس كرونا ضوابطی كه پیش از این برای مدیریت پسماندهای عفونی وجود داشته است را با دقت و تدابیری بیشتری اجرایی كنند.
1398/12/04
23:02:39
5.0 / 5
4284
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک