معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی شاهرود عنوان كرد:

ttac گلوگاهی مطمئن برای مقابله با تقلب و قاچاق كالاهای سلامت محور

ttac گلوگاهی مطمئن برای مقابله با تقلب و قاچاق كالاهای سلامت محور به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی ایسنا/سمنان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی شاهرود از سامانه ttac به مثابه گلوگاهی مطمئن برای مقابله با پدیده تقلب و قاچاق كالاهای سلامت محور نام برد.


دكتر سولماز میرزامحمدی در جلسه آموزشی ثبت منبع در سامانه ttac كه با حضور كارشناسان اداره نظارت بر مواد خوراكی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و مسئولین فنی كارخانجات تحت پوشش معاونت در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی شاهرود برگزار گردید اظهار نمود: شفاف سازی فرایندها و پیشگیری از برخوردهای سلیقه ای، پیشگیری از مراجعات مكرر غیر ضرور ارباب رجوع به سازمان و معاونت های غذا و دارو و مبارزه با مفاسد اداری، ایجاد بستر مناسب برای تجمیع اطلاعات بعنوان ركن اصلی تصمیم گیری، مدیریت و نظارت بر زنجیره تأمین، حذف گلوگاه ها و ایستگاه های كاری غیرضروری، مدیریت كمبودهای دارو و تجهیزات پزشكی، مدیریت منابع مالی و پیشگیری از هدررفت و سوء استفاده از حمایت های مالی و پرداخت هدفمند بیمه گرها همچون دستاوردهای این سامانه و ثبت منبع در آن است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شاهرود ضمن تاكید بر ضرورت نظارت بر زنجیره تأمین و حذف گلوگاه ها و ایستگاه های كاری غیرضرور تصریح كرد: سامانه ttac معاونت غذا و دارو راهی مطمئن برای مبارزه با تقلب و قاچاق كالاهای سلامت محور در كشور است.
دكتر میرزا محمدی اضافه كرد: با اجرایی شدن این طرح، امكان ردیابی و رهگیری فراورده های سلامت محور مهیا و ابزار بسیار دقیقی برای كنترل اصالت فراورده ها و اطمینان بخشی به مصرف كنندگان به وجود آمده است.
وی با اشاره به اینكه البته از سال ۹۵ امكان كنترل اصالت فرآورده های وارداتی (برچسب رهگیری و ردیابی اصالت كالا) توسط این سامانه امكان پذیر بوده تصریح كرد: متاسفانه تابحال امكان كنترل اصالت فرآورده های داخلی نبود كه با این سامانه این مشكل هم مرتفع می شود. البته واحدهای تولیدی و شركت های وارد كننده از پنج -شش سالی است در این سامانه عضو بوده و واردات و محموله های ترخیص شده از گمرك توسط معاونت غذا و دارو كنترل می شده اند و با عضویت تولیدی های داخلی در این سامانه قاچاق كالا و مواد غذایی و بهداشتی تا حد زیادی كاهش خواهد یافت.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی شاهرود خاطرنشان كرد: با ورود تولید كنندگان داخلی در این سامانه امكان استعلام فرآورده های تولیدی داخل هم بزودی توسط مصرف كننده امكان پذیر خواهد شد.
میرزامحمدی از اجبار كارخانه های تولید مواد غذایی و بهداشتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی شاهرود به ثبت نام در سامانه معاونت غذا و دارو اطلاع داد و افزود: سال جاری كلیه مسئولین فنی و مدیران عامل كارخانجات تولیدی غذایی آرایشی و بهداشتی تحت پوشش این معاونت، در سامانه تی تك ثبت نام و تایید صلاحیت شده و از بهمن ماه كلیه كارخانجات موظف شده اند كه در این سامانه ثبت نام و پروانه های بهره برداری صادره از معاونت غذا و دارو را از راه این سامانه دریافت نمایند.1398/12/06
15:43:52
5.0 / 5
4157
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک