۱۰ استان كشور همچنان گرفتار كم بارشی

۱۰ استان كشور همچنان گرفتار كم بارشی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اظهار داشت: هم اكنون ۱۰ استان كشور نسبت به میانگین دراز مدت با كم بارشی مواجهند البته علیرغم این به علت بارش خوب در سایر استان ها، بارش در كل كشور نسبت به بلندمدت افزایش یافته است.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح آخرین وضعیت بارش ها در كشور اظهار نمود: از آغاز مهر ماه سال جاری تا ۹ اسفند ۱۷۰.۱ میلیمتر بارش در كشور داشتیم كه این میزان نسبت به سال قبل ۰.۵ درصد كاهش و نسبت به میانگین دراز مدت كشور ۲۱.۷ درصد افزایش یافته است.

رییس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه در سال آبی جاری بارش ها در نیمه غربی كشور نسبت به بلندمدت كاهش یافته است، خاطرنشان كرد: برای مثال در استان آذربایجان شرقی بارش ها ۵.۷ درصد، در اردبیل ۱۰.۱ درصد، در كرمانشاه ۴.۴ درصد و و در كهگیلویه و بویر احمد ۲۴.۳ درصد نسبت به میانگین دراز مدت كاهش یافته است.

به گفته وظیفه بارش همینطور در استان های اصفهان، چهار محال و بختیاری، خراسان شمالی، كردستان و یزد هم در سال آبی جاری نسبت به دراز مدت با كاهش روبه رو بوده است.

وظیفه در ادامه با اشاره به اینكه تابحال به ترتیب سه استان گیلان، مازندران و لرستان پر بارش ترین استان های كشور بوده اند، خاطرنشان كرد: در استان گیلان بارش ها نسبت به میانگین بلندمدت ۶.۲ درصد افزایش و نسبت به سال قبل ۵.۸ درصد كاهش یافته است. در استان مازندران هم بارش نسبت به دراز مدت ۳۰ درصد و نسبت به سال قبل ۱.۶ درصد افزایش یافته است.

رییس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اضافه كرد: استان لرستان بعنوان سومین استان پربارش از آغاز سال تابحال ۴۲۳.۲ میلیمتر بارش داشته كه نسبت به دراز مدت با افزایش ۲۸ درصدی مواجه بوده است.
ركوردزنی ۱۳ ایستگاه هواشناسی كشور در بارش های اخیر
وظیفه در ادامه با اشاره به اینكه در بارش های هفته گذشته كشور ۱۳ ایستگاه هواشناسی كشور ركورد بارش ۴۸ ساعته را زدند، خاطرنشان كرد: برای مثال ایستگاه شمیرانات تهران طی ۴۸ ساعت ۹۶.۳ میلیمتر بارش ثبت كرده است همینطور ایستگاه شازند مركزی با ۱۲۳.۲ میلمیتر بارش ركورد بارش ۴۸ ساعته را ثبت كرده است. ركورد قبلی این ایستگاه ۸۴ میلیمتر بارش بود.

وی در انتها اظهار داشت: ایستگاه هواشناسی بویین زهرا در استان قزوین، لواسان در تهران، كشاورزی كرج در البرز، شهریار تهران، ایوانكی در سمنان و آشتیان در مركزی از دیگر ایستگاه هایی هستند كه در بارش اخیر ركورد ثبت كرده اند.
1398/12/11
13:59:49
5.0 / 5
3771
تگهای خبر: آب , بارش , ثبت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک