وزیر آموزش و پرورش خبر داد

پیشبینی اینترنت مجانی برای دانش آموزان

پیشبینی اینترنت مجانی برای دانش آموزان به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی وزیر آموزش و پرورش از پیشبینی اینترنت مجانی برای دانش آموزان با هدف دسترسی ساده به آموزش ها اطلاع داد و اظهار داشت: مساعدت خانواده ها در عرضه آموزش های فضای مجازی از افزایش زمان دوره تحصیلی جلوگیری می كند


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی بااشاره به شرایط كنونی درمورد وضعیت آموزشی كشور اظهار نمود: جامعه ما مانند خیلی از كشورهای دنیا با مشكلات ناشی از وجود یك ویروس مزاحم و مهاجم روبه رو است بنابراین این مورد جریان زندگی، سلامت، كسب و كار، آموزش و اقتصاد را تحت تاثیر قرار داده و متاسفانه همه این بخش ها را گرفتار صدمه و اختلال كرده است.
وی خاطرنشان كرد: در شرایط فعلی مهمترین مسئولیت جامعه كاهش آثار این بیماری است و باید برای محافظت از سلامت مردم بیشتر از پیش تلاش نماییم.
وزیر آموزش و پرورش افزود: امروز كادر پزشكی و پرستاری در خط مقدم مبارزه با كرونا هستند و تلاش می كنند با آگاهی بخشی های لازم، از جان مردم در مقابل این ویروس محافظت كنند بنابراین برای بهبودی افراد بیمار، تمام تلاش خویش را به كار می گیرند.
وی افزود: البته در این راستا عده ای هم كه وظیفه تأمین مایحتاج مردم را دارند تلاش می كنند خللی در این امر پیش نیاید.
حاجی میرزایی تصریح كرد: یكی از حوزه هایی كه با ورود این ویروس به كشور گرفتار صدمه شده، بحث آموزش است، بنابراین خانواده بزرگ آموزش و پرورش تمام تلاش خویش را در جهت به حداقل رساندن این صدمه ها انجام می دهد.

مدارس تعطیل نیست، مدل آموزشی تغییر كرده است

وی افزود: از آنجائیكه برگزاری كلاس های درس به شیوه معمول احتمال انتشار ویروس كرونا را بیشتر می كند بنابراین بر مبنای مصوبه ستاد ملی جلوگیری از بیماری كرونا مدارس تعطیل شد، اما این به این معنا نیست كه مسئولیت مدیران، معلمان و كادر آموزشی تعطیل می شود بلكه تنها مدل آموزش تغییر كرده است ازاین رو ما در این مدت سعی كردیم تمهیداتی را بیندیشیم تا نتیجه آن استمرار آموزش ها باشد.
عضو كابینه تدبیر و امید اظهار نمود: در ایام اخیر در فضای مجازی تصاویری از معلمان را مشاهده كردیم كه نشان از تلاشهای گسترده معلمان برای ادامه آموزش هاست به صورت مثال معلمی كه به تخته (وایت برد) دسترسی نداشت و از یخچال خانه خود برای آموزش استفاده می كرد و یا معلمانی كه هر كدام به روش خود در فضای مجازی با دانش آموزان خود ارتباط برقرار می كنند.

افزایش آموزش های تلویزیونی به ۲۸ نوبت/ شبكه های استانی هم وارد میدان شده اند
وی افزود: در این راستا تمهیداتی اندیشیده ایم كه هر دانش آموز بتواند از راه رسانه ملی آموزش لازمه را فراگیرد، ازاین رو در ابتدا تدریس دروس را با۱۰نوبت آغاز كردیم و اما الان آموزش ها ۲۸نوبت در سطح ملی ارائه می شود.
وزیر آموزش و پرورش از پوشش ۹۸ درصدی شبكه های عرضه دهنده آموزش ها اطلاع داد و اضافه كرد: این روزها شبكه های استانی هم به میدان آمده و به ما كمك می كنند چنانچه دانش آموزانی در ساعت مقرر نتوانند پای درس بنشینند می توانند از راه تلویزیون آن استان آموزش ها را ببینند.

ایجاد شبكه امن اینترنت برای دانش آموزان و كادر آموزشی
وی ادامه داد: در جهت تسهیل امر آموزش و اجرای عدالت آموزشی، شبكه ای را هم بر بستر امن اینترنت بوجود آورده ایم كه درآن معلمان، دانش آموزان، مدیران و دیگر اعضای كادر آموزشی عضو هستند و دروس هم همچون برنامه درسی مدرسه از ساعت ۸صبح ارائه می شود به صورتی كه ارزیابی ها، حضور و غیاب ها، پرسش و پاسخ انجام و آزمون نیزگرفته می شود.
حاجی میرزایی اظهار داشت: خانواده ها به ما كمك كنند تا دانش آموزان از ۸صبح فعال باشند، حدود یك ماه است كه برنامه تحصیلی را از دست داده ایم و به جهت اینكه ناگزیر نباشیم آخر دوره تحصیلی را افزایش دهیم باید با ما همكاری شود.
وی از اعلام حضور ۸۰ هزار مدرسه در سامانه اطلاع داد و اظهار نمود: این مدارس اطلاعات مورد نیاز را به ما داده اند امیدواریم این امكان فراهم گردد كه همه به كمك هم اتفاق خوبی را رقم بزنیم و شایستگی هایمان را به نمایش بگذاریم.
عضو كابینه تدبیر و امید افزود: ویروس كرونا باآنكه اتفاقات تلخی را رقم زد و مشكلات بسیاری را به وجود آورده است، اما فرصتی را برای عرضه خلاقیت های ما فراهم نموده است، امیدواریم با استفاده از این نرم افزار و همكاری خانواده ها اختلالی در بحث آموزش به وجود نیاید، الان فرصتی است كه ما از نوع دیگری از آموزش استفاده نماییم.
راه اندازی نرم افزار آموزشی تا آخر هفته/ پیشبینی اینترنت مجانی برای دانش آموزان

وی در مورد جزئیات این نرم افزار اظهار داشت: این نرم افزار كه تا آخر هفته كاربردی می شود بگونه ای است كه معلمان می توانند محتواهای آموزشی خویش را برای دانش آموزان ارائه دهند و محتواهایی هم از راه آموزش و پرورش به آنها داده می شود.
حاجی میرزایی درباره مجانی بودن اینترنت جهت استفاده از این شیوه تدریس، اظهار داشت: دسترسی به اینترنت برای دانش آموزان مجانی پیشبینی شده است و امیدواریم خانواده ها از این فرصتی كه در خانه هستند برای ارتقای آموزش دانش آموزان استفاده كنند.
طبق گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیرآموزش و پرورش در انتها تصریح كرد كه با لطف الهی و همكاری خانواده ها، ویروس كرونا نمی تواند آموزش دانش آموزان كشورمان را تعطیل كند.
1398/12/20
18:05:48
5.0 / 5
3725
تگهای خبر: آموزش , بیماری , پزشك , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک