علیجانی:

رئیس جمهور با ریاست ستاد ملی مبارزه با كرونا همه را بسیج كند

رئیس جمهور با ریاست ستاد ملی مبارزه با كرونا همه را بسیج كند به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاكید بر اینكه «رئیس جمهور باید عهده دار ریاست ستاد ملی مبارزه با كرونا شود»، اظهار داشت: در این صورت رئیس جمهور می تواند از ظرفیت تمامی وزارتخانه ها برای مقابله با كرونا بهره برده و همه را بسیج كند.


محسن علیجانی در گفتگو با ایسنا با اشاره به نامه رئیس مجلس به مقام معظم رهبری برای تغییر ریاست ستاد مقابله با كرونا اظهار داشت: این مورد در جلسه فوق العاده كمیسیون بهداشت هم عنوان شد در خصوص اینكه نباید همه چیز بر دوش وزیر بهداشت باشد و باید رئیس جمهور ریاست ستاد ملی مبارزه با كرونا را در دست گیرد چون حتی در بعضی موارد مبحث باید در سطح سران قوا بحث شود. در چنین شرایطی وزارت بهداشت كارها و پیگیری های لازم برای تكمیل بیمارستان ها و تجهیزات لازم را دنبال می كند و دیگر نباید دنبال ماسك رفته و خودش كار بقیه وزارتخانه ها را انجام دهد. باید از مقام های بالاتر به وزارتخانه ها دستور داده شود.
نماینده تهران تاكید كرد: رئیس جمهور باید از ظرفیت همه وزارتخانه ها برای مقابله با كرونا استفاده نماید و همه را بسیج كند. او مسئول شورای هماهنگی اقتصادی هم است و بطور قطع باید از تمام ظرفیت های اقتصادی برای رفع مشكل معیشتی مردم هم بهره گرفت. كنترل فضای مجازی و اطلاع رسانی صحیح هم مهم می باشد چون اطلاعات ضد و نقیض تنها سبب افزایش نگرانی و استرس بین مردم می شود.
علیجانی اضافه كرد: از سوی دیگر شاهد وجود ستادهای مردمی خودجوش هستیم كه آنها هم باید سازماندهی شوند. در اینباره می توان از ظرفیت شهرداری ها، استانداری ها و فرمانداری ها استفاده نمود. طبیعتا رئیس یك دانشگاه علوم پزشكی نمی تواند استاندار و شهردار را مدیریت كند. باید در هر شهری ستاد پشتیبانی وجود داشته باشد و در سطح ملی هم رئیس جمهور ریاست ستاد كرونا را در دست گیرد چون سایر دستگاه ها از رئیس جمهور تبعیت می كنند و وزیر بهداشت قادر نیست همه آنها را ملزم به پاسخگویی كند.1398/12/21
14:55:54
5.0 / 5
3915
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , طب , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک