احیای ۶۰ درصدی تالاب های كشور طی سال قبل

احیای ۶۰ درصدی تالاب های كشور طی سال قبل به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: باتوجه به بارندگی های خوبی كه طی سال قبل در كشور داشتیم، 60 درصد مساحت تالاب های كشور احیا شده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، احمدرضا لاهیجان زاده ضمن تبریك سال جدید اظهار نمود: در سال ۹۸ شاهد بارش های خوبی در كشور بودیم كه هرچند مشكلاتی را برای برخی استانها به وجود آورد ولی از نظر محیط زیستی سبب احیای زیستگاه ها و تالاب های كشور شد.
وی افزود: با وجود بارندگی ها تا آخر سال ۹۸ حدود ۶۰ درصد مساحت تالاب های كشور احیا شد. در دریاچه ارومیه نیز تا آخر سال شاهد افزایش تراز آبی دریاچه بودیم.
لاهیجان زاده در ادامه با اشاره به اینكه حدود ۳۳ تا ۳۷ درصد جمعیت جهان در حاشیه سواحل دریاها زندگی می كنند، اشاره كرد: خوشبختانه ما در شمال و جنوب كشور سه مجموعه دریایی باارزش داریم. هم اكنون برمبنای برنامه ششم توسعه و بیانات مقام معظم رهبری، توسعه هم اكنون به سمت دریاها معطوف شده است.
وی ادامه داد: بدین جهت سازمان حفاظت محیط زیست برنامه های جامعی را برای كاهش منابع آلوده كننده دریاها و حفظ اكوسیستم دریایی و ساحلی در دست اجرا دارد.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه باتوجه به خشكسالی های كشور هم اكنون بیش از ۴۰ تالاب ما منشا گرد و غبار هستند، اشاره كرد: مطالعاتی را برای مدیریت این تالاب ها و تامین حقابه انجام داده ایم كه امسال به انتها خواهد رسید.
لاهیجان زاده با اشاره به استفاده از تكنولوژی های جدید همچون هوش مصنوعی، تصاویر ماهواره ای و پهباد برای پایش زیستگاه های آبی كشور اظهار نمود: هم اكنون از این فنآوری ها در تالاب میانكاله، خلیج گرگان، تالاب انزلی و تالاب هورالعظیم استفاده می شود و امیدواریم كه در سال آینده بتوانیم این اقدام را به كل تالاب های كشور تعمیم دهیم.

منبع:

1399/01/04
22:00:41
5.0 / 5
3628
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک