نشست اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی برای مقابله با كرونا

متخصصان علوم اجتماعی و روان شناسی به میدان بیایند

متخصصان علوم اجتماعی و روان شناسی به میدان بیایند خرید و فروش حیوان خانگی: سمنان یك عضو هیئت علمی علوم پزشكی سمنان بر لزوم به میدان آمدن متخصصان علوم اجتماعی و روان شناسی برای مقابله موثرتر با بیماری نوپدید كووید19 در كشور و استان تاكید نمود.


دكتر رشیدپور در جلسه مشترك تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی، متخصصان و كارشناسان با كمیته بهداشت و سلامت و تشكل های صنفی نظام پزشكی استان سمنان با هدف بحث و بررسی علمی پیشگیری مقابله با كرونا ویروس اظهار نمود: این بیماری تنها بار درمانی ندارد بلكه در بخش های مختلف اجتماعی، خانوادگی و اقتصادی و... مشكلاتی برای جامعه به دنبال دارد و از همین رو متخصصان علوم اجتماعی، روان شناسان و... با به میدان آمدن می توانند به موثرتر شدن راهبردهای علمی مبارزه با كرونا ویروس كمك كنند.
وی مبارزه با كروناویروس را مستلزم همراهی همه مردم و بهره گیری از همه ظرفیت های علمی، اجتماعی، و... ارزیابی و افزود: مجموعه افراد، موثرین و كارشناسان موثر برای مقابله با كرونا ویروس باید به میدان بیایند.
رئیس اسبق علوم پزشكی استان سمنان ایجاد كمیته علمی برای مقابله با كرونا ویروس در استان سمنان را اقدامی باارزش خواند و اضافه كرد: كمیته های علمی قوی در بحث كرونا ویروس می تواند، خیلی از معضل های اجتماعی را برطرف كند.
این عضو هیئت علمی علوم پزشكی سمنان با اشاره به اهمیت پذیرش برخی محدودیت ها از طرف مردم برای مقابله با این بیماری اشاره كرد: اقدام های سخت گیرانه، روند مقابله با كرونا ویروس در استان سمنان را می كاهد.
معاون علمی علوم پزشكی استان سمنان با اشاره به برخی مطالعات علمی در رابطه با كووید19 اظهار داشت: بر طبق آمارهای علمی، فراوانی شیوع ویروس كرونا ویروس در میان مردان به نسبت بانوان بیشتر است.
وی با اعلان اینكه برخی گروه ها در خطر بیشتری هستند اشاره كرد: بر طبق مطالعات انجام شده افرادی كه به سیگار اعتیاد دارند به نسبت افراد دیگر، بیشتر در معرض كرونا ویروس قرار دارند.
دكتر رشیدی با اشاره به سابقه برخی همه گیری ها در كشور و استان اظهار داشت: الگوی ویروس كرونا بر طبق آمار، مشابه دیگر ویروس های همه گیری است كه در دهه های گذشته در كشور شیوع پیدا كرده بود.
وی با اعلان اینكه در كمیته های علمی مقابله با كرونا ویروس، می توان در ابعاد مختلف به شكل علمی این ویروس را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد افزود: كمیته علمی در استان سمنان، الگوی خوبی برای اجرای طرح های كاربردی برای مقابله با كرونا ویروس است
این استاد دانشگاه با اعلان اینكه مسئولیت اداره جلسات كمیته های علمی مقابله با كرونا ویروس باید برعهده متخصصان باشد اشاره كرد: برای مقابله موثرتر با این ویروس و بیماری همه گیر باید از روش های علمی بهره گرفت.
دكتر میرمحمدخانی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی نیز با اعلان اینكه از رویكردهای تخصصی علم اپیدمیولوژی، بهره گیری از داده های علمی و كارشناسی است اظهار داشت: اتخاذ رویكردهای علمی بطور كامل تخصصی است و علم اپیدمیولوژی بعنوان علمی در چارچوب توصیف و تحلیل قابل بحث است.
وی با اعلان اینكه در علم اپیدمیولوژی، مباحث توصیفی مقدم بر رویكردهای تحلیلی است افزود: در استان سمنان، دانشگاه علوم پزشكی شاهرود از قطب های اپیدمیولوژی در كشور است و در این مقطع، این دانشگاه متخصصان و دانشجویان ارشد بسیار خوبی دارد.
این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی با اعلان اینكه تحلیل در رابطه با رویكردهای علمی بر طبق داده ها امكان پذیر است اضافه كرد: خوشبختانه تیم خوبی در معاونت درمانی وزارت بهداشت تشكیل شده كه این تیم رویكردهای علمی را برای مهار كرونا ویروس درحال تحلیل كردن است.
منبع:

1399/01/11
21:55:35
5.0 / 5
3463
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک