ادعاها در مورد حال بد دلفین برج میلاد كذب است

ادعاها در مورد حال بد دلفین برج میلاد كذب است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به دنبال انتشار ویدیویی درباره وضعیت دلفین دلفیناریوم برج میلاد، مدیركل دفتر حفاظت از زیست بوم ها و سواحل دریایی سازمان محیط زیست اظهار داشت: این حیوان درحال حاضرهیچگونه مشكلی ندارد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا انتشار ویدیویی درباره وضعیت دلفین دلفیناریوم برج میلاد موجب شد كه بعداز ظهر روز گذشته (۱۰ فروردین ماه) تعدادی از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست و اداره كل استان تهران، با مراجعه سرزده به این مركز در جریان آخرین وضعیت نگهداری این دلفین قرار گیرند.

داود میرشكار - مدیركل دفتر حفاظت از زیست بوم ها و سواحل دریایی سازمان محیط زیستر - در تشریح این بازدید، ضمن اشاره به اینكه وضعیت عمومی و ظاهری دلفین، درحال حاضر ثابت و مناسب می باشد، اظهار داشت: در این بازدید نوع و مقدار تغذیه و انبار غذایی این جاندار مورد پایش و رصد قرار گرفت.

وی اضافه كرد: از نظر رسیدگی به دلفین، مربیان و دامپزشك بطور دایم حضور دارند و بر طبق توضیحات مسئولان این مجموعه و شواهد موجود، تمرینات و نمایش های انفرادی دلفین، به صورت روزانه و مرتب انجام می شود.

مدیركل دفتر حفاظت از زیست بوم ها و سواحل دریایی سازمان محیط زیست با اعلان اینكه این حیوان درحال حاضر هیچگونه مشكلی ندارد، تاكید كرد: از آنجائیكه دلفین ها حیواناتی گروهی و اجتماعی هستند، باتوجه به شرایط پیش آمده و مرگ دلفین اول، این دلفین تنها شده است و تنهایی برای این جاندار مناسب نمی باشد.

میر شكار در ادامه اشاره كرد: باتوجه به اظهارات مسئولان این مجموعه، تصمیم مدیریت دلفیناریوم بر انتقال دلفین به زیستگاه اصلی خود در دریای سیاه است و سازمان محیط زیست نیز مجوزهای لازم برای این كار را صادر كرده اما این مساله با محدودیت های هوایی به سبب شیوع ویروس كرونا روبه رو شده است.

وی با اشاره به اینكه این تلاش ها كماكان ادامه دارد و پیگیری های لازم نیز از طرف محیط زیست برای تسهیل در این مساله انجام می شود، اظهار داشت: در این خصوص برنامه مدیریت مجموعه آن است كه دلفین مورد نظر، چندماهی به یك كمپ پیش بینی شده در سواحل دریای سیاه كه زیستگاه اصلی این حیوان است، منتقل شود و بعد از آموزش های لازم و برخورداری از شرایط كامل رهاسازی به طبیعت خود بازگردد.

محمد كرمی - رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست استان تهران - نیز در این بازدید اظهاركرد: پس از مرگ دلفین اول، برمبنای دستورالعمل های موجود، اقدامات اولیه و قانونی صورت گرفته است و با تعیین یك كارشناس معین، وضعیت نگهداری و سلامت این دلفین از طرف محیط زیست استان تهران كنترل و پایش م یشود.

وی با اشاره به اینكه در دوماه پایانی سال، شش مرتبه از این مركز، بازدید سرزده انجام شده است، اظهاركرد: كارشناس اداره كل محیط زیست استان تهران در هربار مراجعه، تمامی شرایط نگهداری این حیوان را رصد كرده است و گزارش های كارشناسی در هر بازدید تهیه شده كه در هیچ یك از موارد، موضوع خاص و مشكوكی در بحث تغذیه و سلامت این حیوان وجود نداشته است.

رئیس اداره نظارت برحیات وحش محیط زیست استان تهران درانتها اظهار داشت: به هر حال تا زمانی كه دلفین مذكور در این مركز نگهداری شود، محیط زیست وظایف ذاتی و قانونی خودرا در مورد سلامت و وضعیت نگهداری آن انجام خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، طی روزهای اخیر ویدئویی در فضای مجازی انتشار یافته كه در آن دامپزشك روس دلفیناریوم برج میلاد توضیحاتی درباب وضعیت كاسیا - دلفین این دلفیناریوم - موضوع شیوع ویروس كرونا و پاره ای از محدودیت ها برای انتقال هوایی این دلفین به خارج از كشور ارائه و از مجامع بین المللی و سایر كشورها درخواست كمك برای خروج این حیوان و انتقال به كشور ثالث كرده بود. این ویدئو در یكی از صفحات اینستاگرامی، باعنوان "دلفین دلفیناریوم برج میلاد درحال مرگ است" منتشر و علت این مساله هم گرسنگی و تنهایی این دلفین عنوان شده بود.

منبع:

1399/01/12
21:23:37
5.0 / 5
3591
تگهای خبر: آموزش , پزشك , حفاظت , حیات وحش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک