تحریم ها راه ورود واكسن كرونا به ایران را می بندند؟

تحریم ها راه ورود واكسن كرونا به ایران را می بندند؟ خرید و فروش حیوان خانگی: رئیس كمیسیون اقتصاد سلامت می گوید باتوجه به حركت جهانی كه در مقابله با ویروس كرونا شروع شده، تحریم های آمریكا نمی تواند مانع از تامین نیازهای دارویی مردم ایران شود.


محمود نجفی عرب در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بر خلاف ادعای آمریكایی ها كه دارو در لیست تحریم ها قرار ندارد، در عمل باتوجه به دشواری انتقال پول و عدم همكاری بانك ها با ایران، خرید دارو از شركت های خارجی و واردات آن به ایران دشوار شده است اما با این وجود با كوشش های صورت گرفته، راه هایی هرچند دشوار برای واردات دارو به كشور و تامین نیازهای مردم باز مانده است.
وی با اعلان اینكه در زمینه درمان بیماران مبتلا به كرونا نیز سعی شده كه نیازهای دارویی كشور تامین گردد، بیان كرد: در هفته های گذشته در چارچوب محموله های مختلف، دارو به كشور وارد شده و این تلاش ادامه دارد تا مشكل و محدودیتی به وجود نیاید.
رئیس كمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران، در پاسخ به این پرسش كه داروی ژاپنی مطرح شده در كمك به درمان كرونا، در صورت تایید نهایی چگونه به كشور خواهد رسید؟ توضیح داد: در حالت كلی دو حالت در رابطه با داروها وجود دارد. حالت نخست، نسخه انحصاری یك شركت یا كشور برای یك دارو است كه قاعدتا این شركت تلاش می كند، اطلاعات آن درز نكند و این انحصار فروش را در اختیار خود نگه دارد اما در حالت دوم فرمول دارو از انحصار خارج می شود و هر كشوری توان استفاده از آن و تولید داخلی را خواهد داشت.
نجفی عرب افزود: در این رابطه نیز باید در ابتدا دید كه میزان كمك قطعی این دارو به بیماران چه میزان خواهد بود و اگر موثر بودن آن تایید گردد، امكان واردات وجود دارد و در این عرصه نگرانی نخواهیم داشت.
وی در پاسخ به این پرسش كه در صورت دستیابی كشوری به واكسن كرونا آیا محدودیت های تحریم، می تواند مانع از رسیدن آن به ایران شود؟ بیان كرد: در ابتدا باید در نظر داشت كه تا دستیابی به واكسن حداقل چند ماه زمان نیاز خواهد بود و خیلی از كشورها از چین گرفته تا استرالیا، كشورهایی در اروپا، آمریكا و گروه هایی در ایران در حال كار كردن روی آن هستند. باید دید كه این تحقیقات چه زمانی به نتیجه خواهد رسید.
نجفی عرب افزود: در صورت رسیدن به واكسن چند ماه زمان نیاز است تا به تولید انبوه رسیده و در اختیار دیگر كشورها قرار گیرد. با این وجود آمریكا امكان سنگ اندازی دراین زمینه را نخواهد داشت و با زیرساخت های موجود در كشور، این واكسن به ایران خواهد رسید.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، با وجود گذشت بیش از سه ماه از انتشار ویروس كرونا، هنوز هیچ یك از كشورها نه به واكسن و نه به داروی مشخصی برای درمان مبتلایان به این ویروس نرسیده اند.
منبع:

1399/01/14
21:18:06
5.0 / 5
3390
تگهای خبر: خرید , دام , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک