سازمان جهانی بهداشت:

استفاده از ماسك معمولی به مقابله با شیوع ویروس كرونا كمك می نماید

استفاده از ماسك معمولی به مقابله با شیوع ویروس كرونا كمك می نماید خرید و فروش حیوان خانگی: یك كارشناس ارشد سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: باتوجه به شرایطی كه هم اكنون بوجود آمده، استفاده از ماسك های معمولی و پارچه ای در سطح جوامع می تواند یك پاسخ كلی جامع به كنترل شیوع كروناویروس جدید باشد و به مقابله با آن كمك نماید.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مایكل رایان، مدیر اجرایی برنامه اورژانس بهداشتی WHO اعلام نموده كه سازمان جهانی بهداشت از جوامعی كه از ماسك بعنوان قسمتی از یك استراتژی جامع برای كنترل بیماری كووید-۱۹ استفاده می نمایند، حمایت خواهدنمود.
رایان با اشاره به اینكه شرایط موجود اهمیت استفاده از ماسك را نشان می دهد، بیان داشت كه بحث مهم برای وضعیت بهداشتی كشورها هم اكنون چگونگی استفاده از ماسك ها برای مقابله با شیوع كروناویروس است، چونكه این شیوه به یك مساله جهانی تبدیل گشته كه هر چیزی را به چالش می كشد.
بگفته این متخصص سازمان جهانی بهداشت، ممكنست در بعضی شرایط خاص امكان رعایت فاصله گذاری اجتماعی وجود نداشته باشد و هم چنین دسترسی به برخی خدمات برای رعایت قرنطینه در بعضی از كشورها وجود نداشته باشد، بدین جهت در این شرایط استفاده همگانی از ماسك می تواند موجب كاهش سرعت شیوع این ویروس جدید شود.
با این وجود، وی تاكید كرد كه استفاده از ماسك باید در قالب راهبردی جامع برای كنترل بیماری در نظر گرفته شود و هم چنین باید از نظر انواع انتقال كه در حال رخ دادن است، سنجیده شود.
بگفته رایان، ایده استفاده از ماسك ها بعنوان پوشش های تنفسی یا پوشش دهان برای پیشگیری، یك پروسه مكانیكی است و به خودی خود ایده بدی نیست اما باید توجه داشت كه این ایده نیاز و لزوم شست وشوی دست ها، خانه نشینی و رعایت قرنطینه تا حد امكان و فاصله گذاری اجتماعی و حفظ فاصله فیزیكی با دیگران را منتفی نمی كند.
وی اشاره كرد نخستین و مهم ترین نكته این است كه فراموش نكنیم ماسك های جراحی و پزشكی برای كادر درمانی بوده و ما باید كادر درمانی در خط مقدم را جهت استفاده از ماسك ها در اولویت قرار دهیم.
با توجه به این نكته سازمان جهانی بهداشت استفاده از ماسك های پزشكی را برای بیمارانی كه در خانه بستری بوده و هم چنین افرادی كه از بیماران كووید-۱۹ مراقبت می كنند، سفارش كرده است. به بیان دیگر افراد سالم در سطح جامعه نیز می توانند از ماسك های معمولی و پارچه ای استفاده كنند.
بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، هم اكنون سازمان جهانی بهداشت به دنبال هرگونه مدركی است تا جایگزین روش استفاده همگانی از ماسك را برای مقابله جهانی با شیوع كروناویروس جدید بیابد.
منبع:

1399/01/16
17:02:08
5.0 / 5
3379
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک