تاكید اعضای شورایعالی آموزش و پرورش برای آخر سال تحصیلی در خرداد

تاكید اعضای شورایعالی آموزش و پرورش برای آخر سال تحصیلی در خرداد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی وزیر آموزش وپرورش اظهار نمود: جامعه زنده جامعه ای است كه در مقابل پدیده های غیرمترقبه به سرعت واكنش سنجیده ای داشته باشد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در نهصد و هفتاد و دومین جلسه شورایعالی آموزش و پرورش و اولین نشست سال 99 این شورا اظهار نمود: آموزش و پرورش در طول۴۵ روز اخیر حدودا تمام وقت كار كرده و با جدیت مسائل مربوط به آموزش دانش آموزان را پیگیری كرده است و در روز تعطیل و غیرتعطیل اهتمام داشته تا آثار این دوره سخت را قابل تحمل تر برای جامعه بكند. خوشبختانه گام های بزرگی در این ایام برداشته شده است و مدیران و معلمان عزیز سراسر كشور به سرعت واكنش نشان دادند و اقدامات ارزشمندی در دستور كار خود قرار داده اند كه بخشی از آن از رسانه ها پخش گردید.
وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: با همكاری سازمان صدا و سیما برنامه های آموزشی با یك شبكه آغاز شد و هم اكنون برنامه های آموزشی به ۲۸برنامه در روز با سه شبكه افزوده شده است. اما با عنایت به این كه ما۲۵۰ درس و بیشتر از هزار كتاب داریم برنامه های آموزشی تولید شده در رسانه ملی برای تحت پوشش قرار دادن این حجم كتاب درسی كافی نمی باشد.
حاجی میرزایی بابیان اینكه تاكید بر این داشتیم كه در آموزش در فضای مجازی یك بستر تعاملی ایجاد شود، خاطرنشان كرد: مجموعه اطلاعات آموزش و پرورش در سامانه سناد است و ما نمی خواهیم اطلاعات را در اختیار افراد قرار دهیم چونكه امنیت اطلاعات برای ما مهم می باشد و با همكاری برخی دانشگاه ها برای این مورد راهكارهای اندیشیده شده است. ازاین رو پیگیر فضای مستقلی هستیم كه به هیچ فضای دیگری از وسیله ارتباطی فرد دسترسی نداشته باشد و تنها ارتباط دهنده مدیر و دانش آموز و معلم باشد.
حاجی میرزایی خاطرنشان كرد: جامعه زنده جامعه ای است كه در مقابل پدیده های غیرمترقبه به سرعت واكنش سنجیده ای داشته باشد.
وی با اشاره به خلاقیت های معلمان در فضای مجازی، اظهار داشت: معلم بازنشسته ای داشتیم كه با حس مسئولیت پذیری خود پیگیر این بود كه كارآموزش تعطیل نشود و در فضای مجازی آموزش دانش آموزان خویش را ادامه می داد.
وزیر آموزش و پرورش اظهار نمود: خداوند را شاكرهستم و افتخار می كنم كه معلمان در شرایط سخت جامعه، كار جدی تر و سخت تری كردند و آموزش دانش آموزان را ادامه دادند.
مهدی نوید دبیر كل شورایعالی آموزش و پرورش در این نشست اظهار داشت: اعضای شورایعالی آموزش و پرورش از اهتمام و تلاش وزیر، معاونان وزارت آموزش وپرورش بخصوص مدیران و معلمان تشكر و بر استفاده هوشمندانه از ظرفیت فضای مجازی، تاكید كردند. همینطور این اعضا بیان نمودند كه هرچند این ویروس یك تهدید برای كشور است اما می توان از آن فرصتی ساخت بنابراین باید با استمرار آموزش الكترونیكی از راه شبكه شاد و... بتوانیم ظرفیت ها، نقاط قوت و ضعف كشور را شناسایی نماییم، همینطور استان ها و مناطقی كه با مشكل مواجهند و دانش آموزانی كه دسترسی به اینترنت ندارند شناسایی شوند.
دبیر كل شورایعالی آموزش و پرورش با اشاره به سال تحصیلی آینده اظهار داشت: اگر مهر آینده هم درگیر مساله ویروس كرونا باشیم و نتوانیم كلاس حضوری تشكیل دهیم اجازه ندهیم به دانش آموزان صدمه ای وارد شود و از بستر فضای مجازی كار آموزش را ادامه دهیم.
ادامه آموزش مجازی در صورت تداوم شرایط كرونایی تا مهر آینده
وی اشاره كرد: حتی اگر در این شرایط هم آموزش حضوری داشتیم بتوانیم با این شناخت از بستر فضای مجازی استفاده نماییم. این مورد در شرایطی است كه باور داریم فضای مجازی جایگزین معلم نمی گردد، معلم و مدرسه جایگاه مشخصی دارند و فقط كار انتقال دانش را بر عهده ندارند بلكه در ابعاد تربیتی به ارتباط تنگاتنگی و رویارویی دانش آموزان نیاز داریم.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی بابیان اینكه اعضای شورایعالی آموزش و پرورش تأكیددارند سال تحصیلی در خردادماه به پایان برسد، اظهار نمود: نظرات زیادی در ارتباط با این مورد عنوان شد كه جمع بندی نهایی در جلسه هفته آینده شورایعالی آموزش و پرورش انجام می شود همینطور كاری كه باید برای دانش آموزان كنكوری صورت گیرد، ازنظر محتوا و زمان آموزش در جلسه آتی بررسی خواهد شد.1399/01/19
23:17:18
5.0 / 5
3235
تگهای خبر: آموزش , دام , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک